Spolitizované podržtašky Igora Matoviča

390-tisíc pre Matovičovho poradcu. Od ministra Budaja. Všetci z OĽaNO, tak ako kedysi pri advokátovi Miškovičovi. Na hulváta doja štát a lejú státisíce do svojich ľudí. To je proste šialené.

Ak by sa takéto niečo stalo za Roberta Fica, tak by nás médiá trhali od rána do večera. Ale teraz? Teraz čušia ako voš pod chrastou. A nebude to tým, že v tom majú takisto prsty?

Viete, ako sa volá Matovičov poradca? Pavol Kalinský. Bol to jeden zo skupiny slniečkarskych novinárov na čele so Zuzanou Hanzelovou, ktorí v roku 2018 teatrálne odišli z RTVS, pretože od nich vedenie požadovalo objektívne spravodajstvo a nie jednostranné kopanie do Smeru.

Počas Majdanu na Slovensku vytvárali z verejnoprávnej televízie hlasnú trúbu opozície, podporovali konšpiračné teórie proti vláde a hecovali ulice. Správali sa ako trójske kone Matoviča a jeho oligarchov.

A viete, kde skončili títo slávni novinári po svojom odchode z RTVS? Tak postupne: Pavol Kalinský – stal sa poradcom Matoviča, ktorý dostal od vlády 390-tisíc. Zuzana Hanzelová – stala sa redaktorkou denníka SME, ktorý vlastní Penta, ktorá hnutiu OĽaNO kedysi písala program.

Ideme ďalej: Katarína Jánošíková – takisto sa stala redaktorkou SME a dnes je aj spolupracovníčkou nadácie Zastavme korupciu, ktorú financuje jeden z milionárov z Esetu.

Ďalej – Daniela Hajčáková – redaktorka SME. A tak ďalej. Akosi sa to hemží opozičnými médiami a finančnými skupinami, nemyslíte?

Do partie spolitizovaných novinárov, ktorí organizovali vzburu v RTVS patril aj Kristián Čekovský. Aj ten bol odmenený. Dnes je poslancom OĽaNO, predsedom výboru pre médiá. Jedna z najväčších podržtašiek premiéra Matoviča.

Ešte niekto pochybuje o tom, že všetci títo novinári boli v roku 2018 zneužití na politický boj?

Ich úloha bola jednostranne kopať do Smeru a za odmenu dostali nové fleky, politickú kariéru a najnovšie – Matovičova vláda posiela 390-tisíc pre pána Kalinského.

Doplňme ešte, že Matovičov poradca Kalinský žije s novinárkou z Aktualít, ktorá sa pýšila tým, že bola pri zatýkaní Tibora Gašpara skôr než polícia.

Od koho asi tak mala informáciu o zatýkaní? Žeby z prostredia Matoviča? Žeby frajer pošuškal? A žeby Matovič celé to zatýkanie nariadil a organizoval?

Prepojení sú ako jedna veľká mafia. Na čele s kápom Matovičom. Sú tam takí, ktorým priamo leje peniaze Matovič a jeho vláda. A sú tam takí, ktorým sa stará o výplatu Penta, ktorá sa pri hnutí OĽaNO motala od začiatku. Ach, tie náhody.

Navonok sa Matovič rozkrikuje, aký je nepriateľ Penty, robia komédie so zatýkaním Haščáka, balamutia verejnosť – a v skutočnosti sú prepojení pupočnou šnúrou, na kľúčové miesta v zdravotníctve rezort OĽaNO dosadzuje ľudí z Penty, Haščák je zázračne prepustený z väzby, kým Milan Lučanský tam musel zomrieť a penťácke mediálne impérium kryje Matoviča, ako len vie.

Toto nie je len o 390-tisícoch. Toto je ďaleko väčšie. Toto je systematická korupcia a klientelizmus. Novinári boli zneužití v politickom boji a dnes im chodí odmena. Za ich služby. Za to, že zradili novinárskej poslanie.

Ale keby sa na to náhodou chcela polícia pozrieť, už nebude môcť. Aj o to sa OĽaNO ide postarať. Ministerka Milanová už ohlásila, že novinári budú beztrestní. Zločin bude dokonaný.

To, že Kalinský odišiel z pozície Matovičovho poradcu a ďalej si ide užívať 390-tisícový grant od štátu, to je výsmech všetkým ľuďom, ktorí dnes kvôli Matovičovi prichádzajú o všetko.

Ale tento korupčný príbeh nezačal dnes. Začal sa pred troma rokmi, keď na Slovensku pripravovali Majdan – a páchatelia sú naďalej na slobode. Skorumpovaní až do morku kostí.

Ďalej slúžia zlu a ďalej za to dostávajú tučné odmeny.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies