SPRÁVA DŇA: Kočnerovi súd ustanovil náhradnú obhajkyňu. Je to dcéra predsedu súdu

Špecializovaný trestný súd ustanovil vo štvrtok 2. januára podnikateľovi Marianovi K. náhradného obhajcu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Marian K. čelí obžalobe z objednávky vraždy. Náhodným elektronickým výberom bola vybratá Natália Trubanová, dcéra predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana. Informoval o tom Denník N.

Súd toto rozhodnutie odôvodnil tým, že obhajcom Mariana K. Marekom Parom sa zaoberá Advokátska komora, a hrozí, že bude disciplinárne potrestaný. Dôvodom je to, že sa s Marianom K. cez aplikáciu Threema dohadovali na diskreditácii vyšetrovateľov alebo prokurátorov.

O svojom obhajcovi rozhodne Marián Kočner a o svojej skutočnej tvári rozhodne Advokátska komora

Komora doteraz nevyriekla svoj záver. „ Ak by sa niečo také stalo, alebo ak by Para na pojednávanie neprišiel z iného dôvodu, nahradí ho Trubanová. Ak sa Para bude na pojednávaní zúčastňovať, Trubanová sa k obhajobe nemusí nikdy dostať. Para sa k tomu, že ho prešetruje advokátska komora, nechce verejne vyjadrovať,“ píše Denník N.

Advokátka má teraz desať dní na to, aby si naštudovala celý spis. Hlavné pojednávanie je totiž naplánované na 13., 14. a 15. januára.

Ak by ktokoľvek, okrem CME, spochybnil samotný inštitút zmenky, vystavil by sa potupe odbornej sféry

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies