Gambler Andruskó – šťastný majiteľ niekoľkých VIP kart do kasín

 Závislosť

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie závislosť nie je len prejavom slabého charakteru, či vôle, ale najmä vážna duševná choroba.

V psychológii je definícia rozšírená aj o túžbu a potrebu po istých formách správania. Závislosť je nekontrolované nutkanie opakovať svoje správanie bez ohľadu na dôsledky. Závislosť patrí do odboru klinickej patopsychológie.

VIP gambler Andruskó – šťastný majiteľ niekoľkých VIP kárt do Kasín

VIP členstvo v kasínach sa zvyčajne udeľuje verným hráčom, ktorí prekračujú určitú prahovú hodnotu, pokiaľ ide o výšku obratu, avšak aj hráčom, ktorí hrajú v herni pravidelne dlhšie časové obdobia. Dosiahnutie VIP statusu vyžaduje investovanie výrazne vyššej sumy peňazí v porovnaní s bežnými hráčmi VIP hráči dostávajú špeciálnu starostlivosť  od zákazníckeho servisu – konzumácia, nápoje zdarma, prípadne zabezpečenie odvozu z kasína. VIP hráči môžu mať pridelenú aj samostatnú kontaktnú osobu.

Závislosť znamená stratu slobody …

Andruskó nie však zavedený iba ako VIP gambler,  ale aj ako páchateľ závažnej ekonomickej činnosti, pre ktorú mu už v roku 2018 hrozil vysoký trest odňatia slobody a najmä univerzálny svedok ochotný za výhody pristúpiť na akúkoľvek scestnosť OČTK.

Z pohľadu polície bol Zoltán Andruskó,  patologický hráč, ktorý  pre svoje daňové delikty, úžernícke a výpalnícke aktivity  bol nielen závadovou, ale aj ľahko vydierateľnou a ovplyvniteľnou osobou.

Podľa množstva svedkov dostal od polície nátlakovú ponuku do trestných vecí zatiahnuť nielen Alenu Zsuzsovú, u ktorej mal vysoký nesplácaný dlh., ale aj podnikateľov, s ktorými v minulosti prišiel do kontaktu a odmietli sa finančne podieľať na jeho obhajobe.

V svedeckých výpovediach reálne pôžičky od Aleny Zsuzsovej, ako aj ich vyúčtovanie a doplatky,  prezentoval ako zálohy poskytnuté na zabezpečenie a vykonanie vrážd.

Kto je Zoltán Andruskó? Skrachovaný podnikateľ a klamár, ktorý kšeftoval s kradnutými autami, vozil dokonca migrantov .

Zoltána Andruskóa jeho závislosť na herných automatoch priviedlana na úplné dno

Romana Osružlíka odsúdili na základe výpovede Zoltána Andruskóa pred vyšetrovateľom, kedy tvrdil. že v aute vypočul rozhovor Ostružlíka so Zsuzsovou, kde sa jej Ostružlík pýtal „prečo to ešte nie je zariadené … „ …. riešili kvety na míting …

Pred súdom Andruskó uviedol, že meno Basternák a ani slovo vražda nikdy pred ním nespomenuli Zsuzová ani Ostružlík nespomenuli …

Predseda ŠTS Sudca JUDr. Ján Hrubala uveril jedinému svedkovi gamblerovi Zoltánovi Andruskovi …

Otázkou zostáva prečo neuveril ani jednému svedkovi z radov SMK, ktorí jednoznačne poukazovali, že dôvodom Basternákovej vraždy bola politika?

Prečo nevzal do úvahy výpovede, svedkov, ktorí hovorili o vyhrážaní a útokoch na Basternáka od roku 2002?

Prečo sa nevysporiadal s motívom, ktorí uvádzali čelní predstavitelia SMK.

Podľa prvej verzie Zoltána Andruskóa si mal vraždu Basternáka objednať v roku 2012 u Aleny Zsuzsovej Marián Kočner, beztrestnosť jej mal zabezpečiť generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Prvá verzia sa panstvu rozpadla keď sa spoľahlivo preukázalo, že:

V pôvodnom konaní vo veci vraždy bola v pozícii svedka,

Lászlóa Basternáka zavraždili v roku 2010

Vrah bol odsúdený v roku 2011

Suma – sumárum vykonštruovaný príbeh padol na nezmysloch Andruskóa, ktorý nezvládol nácvik operatívcov.

Verzia číslo dva stroskotala, keď po rozsiahlom dokazovaní všetci svedkovia okrem gemblera, majiteľa množstva VIP kárt do herní Andruskóa jednoznačne tvrdili, že sa jedná o politickú vraždu, nakoľko László Basternák v snahe očistiť svoje meno dostal sa do konfliktu s primátorom Komárna Tiborom Basternákom a vedením nielen SMK, ale aj Most Híd. Navyše sa prevalilo, že podľa nezmyselnej obžaloby Ostružlík si objednal u Zsuzsovej vraždu exprimátora tri mesiace po jeho smrti … , čo je opäť nezmysel …

Zoltán Andruskó je chorobným, patologockým hráčom, závislým najmä na hracích automatoch, s množstvom VIP kariet do zariadení, ktoré ich prevádzkujú.

Tretiu zvrátenú verziu vymyslenú prokurátorom Kyseľom a mjr. Pučkom nezvládol slabomyseľný kajúcnik Patrik Puška …

Od začiatku konania však bolo jednoznačné, že ani na výpoveď Patrika Pušku, a ani na výpoveď Zoltána Andruskóa nemôže senát prihliadať nakoľko nimi prezentované tvrdenia nielen pred vyšetrovateľom , ale aj na súde boli dokazovaním spoľahlivo vyvrátené.

Zároveň  obhajoba žiadala aby boli podrobení znaleckému skúmaniu duševného stavu, nakoľko mali dostatok informácií že sa jedná o osoby duševne nespôsobilé, trpiace duševnou poruchou, dôsledkom čoho bola ich závislosť a ich výpovede boli duševnou poruchou ovplyvnené.

Každý policajt, prokurátor, či sudca by si mal uvedomiť, že zneužívanie obvinených trpiacimi závislosťami na ničenie nepohodlných je zvrátenosť, ktorá može jedného dňa pokojne obrátiť proti nim.

 

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies