Štrnásť nemocníc v nosoch…

Pred parlamentnými voľbami, v čase keď bol Boris Kollár ešte opozičný politik, nahral jedno video, v ktorom kritizoval nákup amerických stíhačiek. V tom videu uviedol: „Keď niekedy uvidíte nad hlavou preletieť F-16-tku, tak si predstavte, že hore vám letia tri špičkovo vybavené okresné nemocnice, ktoré dnes ľuďom tak veľmi chýbajú a tak po nich ľudia volajú.“

Nákup zbytočných stíhačiek bol biznis pre pár vyvolených, Slováci mohli namiesto toho mať špičkové nemocnice, diaľnice alebo pracovné príležitosti.

Prečo spomínam teraz na stíhačky nakúpené bývalou vládou? Držte sa. V diskusnej relácii TA3 minister hospodárstva Richard Sulík potvrdil, že za testovanie sme zaplatili 280 miliónov eur, čo mohli byť 4 nové regionálne nemocnice.

To však nie je všetko. Dnes 7. marca predsedníčka zdravotníckeho výboru v NR SR Jana Ciganíkova potvrdila, že Martin Smatana a Michal Štofko (z Inštitútu zdravotnej politiky) vypočítali, že celkové náklady na testovanie boli zatiaľ takmer 1 MILIARDU EUR. To je cena za 14 nových nemocníc!

A to všetko bez reálneho výsledku! Celoplošné testovanie neprinieslo žiadnu atómovú bombu na hnusobu, ako nám sľuboval Igor Matovič. Prinieslo ešte väčšie premorenie, tisícky mŕtvych a gigantické hospodárske škody.

Cui bono? Komu je to prospešné? Verím, že odpoveď na túto otázku nám raz dajú súdy.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies