Sudca Okresného súdu Trenčín nevzal Moniku Jankovskú do väzby a prepustil ju na slobodu

Sudca Okresného súdu Trenčín nevzal obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. do väzby a prepustil ju zo zadržania na slobodu. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus. Sudca väzbu obvinenej nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Prokurátor proti rozhodnutiu sudcu podal sťažnosť, o ktorej bude 15. marca rozhodovať Krajský súd v Trnave.

„Súčasne obvinenej uložil zákaz styku s obvinenými, svedkami a znalcami vo veci vedenej Národnou kriminálnou agentúrou a zákaz kontaktu s nimi v akejkoľvek forme vrátane kontaktovania prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby alebo inými obdobnými prostriedkami,“ uviedol Tarabus.

Monike J. podobné obmedzenia nariadil aj Śpecializovaný trestný súd (ŠTS), keď rozhodol 16. februára o jej prepustení v rámci akcie Búrka. Bývalá štátna tajomníčka navyše musí nosiť sledovací náramok a zaplatila 100-tisíc eurovú peňažnú záruku.

Polícia 4. marca opätovne zadržala bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. po tom, ako ju Najvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu. Jej zadržanie súviselo s kauzou Fatima.

Pod pláštikom koaličnej krízy biznis bez verejného obstarávania za takmer 140 miliónov eur

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies