Tretie výročie vraždy Jána Kuciaka si médiá pripomenuli tancom na jeho hrobe…

Slovenská verejnosť si včera pripomenula tretie výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Nie pietnymi spomienkami, ani zapálením sviečok na hrobe kolegu, ako by bolo minimálne vhodné, ale mediálnou masturbáciou vlastného ega. Z čoho však mrazilo boli diskusné relácie plné poloprávd, klamstiev a osočovania.

Mediálna masírovačka, pred rozhodovaním senátu o odvolaní prokuratúry začala ešte štvrtok minulý týždeň, zverejnením odvolania a následným vstupom médií do kampane voči senátu JUDr. Ruženy Sabovej, ktorý údajne neprofesionálne vyhodnotil vykonané dôkazy a nevykonal závažný dôkaz poukazujúci na okolnosť, že Zsuzsová sa podieľala na vražde.

Bezprostredne po vydaní oslobodzujúceho rozsudku médiá tvrdili, že prokuratúra doručila takmer 50 strán nových dôkazov v rámci odvolania.

Účastníci konania – obvinení, poškodení a prokuratúra majú v zmysle zákona predkladať dôkazy do doby ukončenia dokazovania.  

Po zverejnení informácie, že sa jedná o monitorovací náramok, ktorý dlhodobo nosila na ruke dcéra Aleny Zsuzsovej a z toho dôvodu nebol senátom vykonaný ako dôkaz súdom, ostalo ticho. Keďže súd neskúma trestnú činnosť a zdravotný stav dcéry Aleny Zsuzsovej je pochopiteľné, že údaje z náramku nepovažoval za relevantný dôkaz.

Zarážajúca je aj okolnosť, že médiá vyslovujú pohoršenie, že súd vyhodnotil ako nepravdivé výpovede korunného svedka Andruskóa a Petra Tótha ako nepravdivé a neprihliadal na ne pri rozhodovaní.

V priebehu konania boli množstvom dôkazov jednoznačne preukázané, že tvrdenia Petra Tótha a Zoltána Andruskóa sa nezakladajú na pravde.

Závažnejšia informácia však odznela v súvislosti s rozhodnutím Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, a ďalšieho postupu v trestnej veci vraždy:

Najvyšší súd vráti spis na doplnenie dokazovania ŠTS, ktorý spis odoberie senátu JUDR. Sabovej a Kočnera so Zsuzsovou odsúdi.

V diskusnej reláci na Ta3 novinár Vagovič zašiel ešte ďalej, keď uviedol, že pokiaľ bude vec pridelená sudcovi Hrubalovi budú odsúdení. Marek Vagovič v rámci konania vypovedal niekoľko krát, samozrejme diametrálne odlišne. Na jeho výpoveď nebolo možné prihliadať nakoľko na pojednávaní uviedol, že názor na vec si vytvoril na základe novinových článkov.  V priebehu výpovede pred súdom bol niekoľko krát upozornený aby nezavádzal, pretože za jeho výpoveď môže byť trestne stíhaný pre krivú výpoveď.

Špeciálne však zarezonovalo vyjadrenie jedného z dozorových prokurátorov – JUDr. Novockého, ktorý v súčasnosti zastáva post európskeho prokurátora.

Podľa neho totiž Mariána Kočnera s vraždou spojili kontakty, respektíve komunikácii v aplikácii Threema  s vykonávateľmi vraždy. Marián Kočner nikdy nekomunikoval s vykonávateľmi vraždy. Všetci potvrdili, že s Mariánom Kočnerom nikdy neprišli do kontaktu.

Tretie výročie vraždy Jána Kuciaka si médiá pripomenuli tancom na jeho hrobe…

Samozrejme nezabudli ani na konšpirátorov, ktorí zverejňovaním pravdivými informáciami o okolnostiach konania zmarili úspešné odsúdenie vopred vybraných, nie skutočných objednávateľov…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies