V čakárni na Sputnik V je zatiaľ prihlásených takmer tritisíc ľudí

V čakárni na ruskú vakcínu Sputnik V je zatiaľ prihlásených takmer tritisíc ľudí. Na tlačovej konferencii o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Reagovať na tento záujem však nechcel. „Keď sa prihlási tritisíc, zaočkujeme tritisíc, keď sa prihlási viac, zaočkujeme viac,“ povedal. Zároveň potvrdil, že Slovensko už zaplatilo za 200-tisíc dávok tejto vakcíny, ktorými aktuálne disponujeme.

Lengvarský podľa jeho slov nebude podpisovať nové povolenie použitia Sputnika V. Upraví sa len pôvodná verzia, ktorú ešte podpisoval vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Minister financií Igor Matovič v stredu po rokovaní vlády uviedol, že čísla týkajúce sa záujmu o vakcínu Sputnik V vôbec nesleduje. „Keď tvrdíte, že je to aktuálne 3 000, v poriadku, fajn, je to 3 000. Myslím si, že po tej obrovskej 3-mesačnej antikampani voči tejto vakcíne, je to veľký úspech. Uvidíme ale až nakoniec, koľko to bude celkovo. Je potrebné povedať, že na Slovensku je záujem o Sputnik najmä u seniorov, tí však majú voči tejto vakcíne rôzne obmedzenia. V tomto smere sme jedna z mála krajín. Až v 60-tich krajinách sveta vekové obmedzenie na Sputnik nie je. Platí to aj o susednom Maďarsku,“ povedal Matovič. Vakcínam Sputnik sa blíži dátum expirácie. Vláda by preto mala predložiť plán, čo sa stane s nevyužitými vakcínami a ako zamedziť prípadným finančným stratám. S plánom má prísť podľa Igora Matoviča čoskoro minister zdravotníctva.

Nebezpečné známosti Igora Matoviča

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies