V utorok potvrdili 567 pozitívnych prípadov

V utorok potvrdili 567 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Od prepuknutia ochorenia sa tak na Slovensku nakazilo už 10 141 ľudí. V utorok urobili laboratóriá 7 350 testov. Pribudli aj tri úmrtia pacientov na COVID-19, na Slovensku ich aktuálne evidujeme 48. Vyliečilo sa ďalších 66 pacientov, počet ľudí, ktorí prekonali ochorenie, tak na Slovensku stúpol na 4 395. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Pozitívny výsledok testov malo 53 ľudí vyšetrených v okrese Bratislava, 46 v okrese Humenné a 31 v okrese Martin. V okrese Svidník zaznamenali 24 prípadov, v okresoch Bardejov a Spišská Nová Ves po 23, v okresoch Dolný Kubín, Komárno, Námestovo a Prievidza po 21. Okres Nové Zámky má 17 infikovaných, okres Košice 16, okres Trnava 15, okresy Poprad a Senica 14, okres Nitra 13 a okres Prešov 11. Desať prípadov pribudlo v okresoch Sabinov, Sobrance a Trebišov, deväť v okresoch Banská Bystrica, Košice a okolie, Liptovský Mikuláš a Stará Ľubovňa. Osem prípadov zaznamenali okresy Pezinok a Tvrdošín, sedem okresy Nové Mesto nad Váhom a Senec, šesť okresy Ilava, Malacky, Michalovce, Skalica, Topoľčany a Žiar nad Hronom. Ministerstvo zdravotníctva to uviedlo na svojej webovej stránke.

Päť nových prípadov majú okresy Snina a Žilina, štyri prípady boli v okresoch Považská Bystrica, Ružomberok, Zvolen a tri prípady v okrese Stropkov. Dva prípady boli v okresoch Brezno, Bytča, Čadca, Hlohovec, Myjava, Piešťany, Trenčín, Turčianske Teplice a Vranov nad Topľou, jeden prípad zaznamenali okresy Banská Štiavnica, Galanta, Gelnica, Levice, Lučenec, Partizánske, Šaľa a Žarnovica. Je medzi nimi 315 žien a 252 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 96 rokov.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 254 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 206 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 21 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 5 698.

 

JUDr. Harabin: Zsuzsovej väzba je účelová, pokiaľ bude správoplatnená, budeme za ňu platiť my všetci

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies