Vo štvrtok potvrdili 27 prípadov, po viac ako dvoch mesiacoch pribudlo aj úmrtie

Vo štvrtok potvrdili 27 prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá za uplynulý deň urobili 2 176 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je takmer 262-tisíc. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 bolo na Slovensku už 2 292 pozitívne testovaných osôb. Po dlhšej dobe pribudlo ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus, ich celkový počet tak stúpol na 29. Naposledy bolo úmrtie zaznamenané v polovici mája. Vyliečilo sa ďalších 20 infikovaných, ochorenie už prekonalo 1 695 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Ako uvádza portál korona.gov.sk, s ochorením alebo s podozrením naň je hospitalizovaných 29 pacientov, u 13 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS je jeden pacient, rovnako jeden pacient potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 23, aktívnych prípadov je 568.

Po štvrtkovom testovaní evidujú po štyroch nových prípadoch okresy Bratislava, Galanta a Prešov. Troch infikovaných potvrdili v okrese Nové Mesto nad Váhom, dvoch v okrese Senec. Zhodne po jednom prípade pribudlo v okresoch Dunajská Streda, Hlohovec, Čadca, Žilina, Prievidza, Žiar nad Hronom, Poprad, Kežmarok, Košice a Michalovce.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies