Vyšetrovateľ Vorobjov zostáva vo väzbe

Výrazný posun vo vyšetrovaní nezákonnej lustrácie novinárov

V súvislosti s vyšetrovaním prípadu lustrácií novinárov, v ktorom vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vedie trestné stíhanie vo veci,  nastal v stredu 24. júna 2020 výrazný posun. Príslušníci úradu dnes zadržali bývalého vysokého funkcionára PZ a vyšetrovateľ ho zároveň obvinil zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Okrem tohto obvinenia bolo zadržanému doručené aj obvinenie zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb, ktoré nie sú súčasťou novinárskej obce, ale ku ktorým bližšie informácie poskytnúť v súčasnosti nie je možné.

Obvinený Pavol Vorobjov, ktorý je v súčasnosti postavený mimo službu, dosiaľ  čelil jednému obvineniu, a to pre podozrenie zo spáchania rovnakých skutkov (neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi a zneužitie právomoci verejného činiteľa) v súvislosti s lustrovaním zavraždeného novinára  Jána Kuciaka.

V trestnom konaní vedenom pre neoprávnené lustrácie novinárov vystupuje 168 poškodených. Z toho je 28 novinárov a 140 iných osôb.

V súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies