Vyšetrovatelia NAKA začali dopoludnia výsluch bývalého príslušníka SIS Petra Tótha

Ako informovala televízia Joj na svojom spravodajskom webe Noviny.sk, Peter Tóth má vypovedať v kauze Očistec.

Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) začali dopoludnia výsluch bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Petra Tótha. Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom webe Noviny.sk. Vypovedať má v kauze Očistec.

Ako uviedli, výsluch Petra Tótha zrejme súvisí s opakovaním niektorých výsluchov po tom, ako v prípade stíhaných policajných funkcionárov, ale aj obvineného špeciálneho prokurátora Dušana K. boli niektoré osoby vyčlenené na samostatné konanie. K čomu konkrétne prišiel Tóth vypovedať, zatiaľ nie je známe.

Okrem výsluchu Petra Tótha vykonáva NAKA v utorok aj výsluch iného svedka. Má ísť o prípad obvineného Dušana K. Ten je stíhaný s podnikateľom Petrom K., ktorý sa trestnému konaniu vyhýba pobytom v zahraničí. Ide o muža so silným vplyvom v Slovenskej informačnej službe, kde je známy pod prezývkou „Pán X“. Dvojica je stíhaná za korupciu.

Podľa informácií TV JOJ uskutočňuje NAKA aj ďalší výsluch v prípade obvineného veľkopodnikateľa Zoroslava K., stíhaného exriaditeľa Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta M. a bývalého vysokopostaveného člena bratislavskej zločineckej skupiny Piťovci, Tomáša R. Trojica s ďalšími komplicmi je obvinená v prípade výroby a distribúcie ilegálnych cigariet a uplácania daňových kriminalistov podsvetím. Na spomínaných konaniach sa priamo obvinení nezúčastňujú, pri výsluchoch svedkov sú prítomní len advokáti.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies