Z pokrytectva sa stal v politike národný šport

Páči sa mi, ako sa niektorí ľudia vyfarbujú – z pokrytectva sa stal v politike národný šport.

Keď išlo o jej vlastnú dcéru, ktorú poslanec Taraba iba neškodne spomenul na internete, Čaputová tu hysterčila ako Viktorka na splave.

Ale keď ide o reálne týrané maloleté deti v Miloslavove, tak na to týždeň kašľala a radšej behala s frajerom po Štrbskom. Nepríde vám to farizejské, pani prezidentka?

Minister Korčok obhajuje Obrannú dohodu s USA tým, že pripomína, aký hrozný bol Mečiar v roku 1997, keď chcel referendum o jadrových zbraniach na Slovensku.

Mimochodom, viete, kto bol hovorcom Ministerstva zahraničných vecí v roku 1997? Za toho „zlého“ Mečiara? Sadnite si – Ivan Korčok. Akosi mu to vtedy nevadilo. Existuje väčší farizej?

Ďalší adepti na cenu pokrytca roka sú Mikulec s Hamranom. Na stránke polície Hoaxy a propaganda sa objavila fotografia babičky, z ktorej sa polícia nechutne vysmieva. Úplne dno.

Babičky podľa polície akože všetky veria „konšpiráciám“ o Gatesovi a zároveň ukazujú podvodníkom svoju kreditku. Presne takto vznikajú nenávistné stereotypy, takto vznikajú rasové a iné predsudky.

Keby bol na fotke namiesto slovenskej babičky nejaký moslim alebo Róm, tak už by autora memečka riešila prokuratúra, ale teraz sa tvárime, že takéto primitívne útoky na seniorov sú desná sranda – pokrytci sú to!

Majstri farizejstva sú aj v denníku Pravda. Predstierajú, že sú ľavičiari a v najnovšom komentári sa Repa servilne podlizuje Naďovi a propagandisticky obhajuje americkú obrannú dohodu – s väčším mľaskotom by to nedal ani Fero Šebej.

Prepáčte, ale nie je väčšie pokrytectvo, ako keď sa takýto obhajcovia amerického militarizmu hrajú na sociálnych demokratov – Repa si môže ísť podať ruku s Bloody Dzurindom… Boris Latta sa musí v hrobe obracať – čo má ešte Pravda spoločné s ľavicou?

Ale najviac je mi ľúto Petra Pellegriniho a neberte to prosím ako útok. Z Markízy uniklo video Pellegriniho a Budaja pred začiatkom relácie, kde Peter hovorí, že jeho umiernený prístup ho „vykostil o 5 percent“.

Matovičov eštebák Budaj arogantne odsekne, že však to sú „dezoláti“. A Peter na to odpovie, že „sú, sú“. Prepáčte, ale toto je cez všetky čiary. Ja nejdem nadávať na Hlas, dobre viete, že mojim terčom je koalícia.

Ale poprosil by som Petra Pellegriniho, keby mal k Slovákom trochu úcty – to, že ho mnohí sklamaní ľudia prestali voliť, neznamená, že sú dezoláti.

A rovnako nie sú žiadni dezoláti ani voliči Smeru – aj vďaka nim je tam, kde je. Trocha pokory by nezaškodilo. V dobrom.

Viete, čo v politike nemám rád? Pokrytectvo. Čaputová, Korčok či Hamran sú obyčajní farizeji. Kto im ešte verí, preboha?

Nech sa pozrú do Austrálie, ako vyzerá skutočný bojovník za svoje presvedčenie. Bojovník za slobodu. Súd mu dal za pravdu! Klobúk dolu pred Novakom Djokovičom!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies