Závažná protiprávnosť v konaní prezidentky a jej plamenná výzva Kažimírovi

Hoď, kto si bez viny …

Úvaha na margo plamennej výzvy pani Čaputovej, momentálne pôsobiacej v svojej životnej úlohe – prezidentsky.

Pani Čaputová  ako prezidentka republiky sa akosi nezvyčajne rýchlo  so svojským, ale zásadným  komentárom ozvala v súvislosti s obvinením Petra Kažimíra, guvernéra Národnej banky.

Niekoľko hodín po zverejnení atypického postupu špeciálnej lipšicovej úderky zákona  nám pani prezidentka zverila svoje priam panenské duševné odhodlanie „ pokiaľ by som bola v jeho situácii, zvážila by som odstúpenie…“  Neuveriteľné. Bola by to schopná urobiť  už len pri samotných náznakoch, že sa obviňovaný guvernér mal dopustiť prečinu podplácania.

Náznakoch v tom, že podľa zákona ide pri vznesení obvinenia len o dostatočne dôvodný záver, o ktorom nasvedčujú zistené skutočnosti. Tento záver si pre seba urobil špeciálny prokurátor a vydal ho formou uznesenia. Ako bolo doteraz zverejnené, má sa opierať výlučne o tvrdenia bývalého podriadeného Imreczeho.

Už len predstava, že jeden z najvyšších činiteľov vládnucej politickej špičky v postavení ministra príde za svojim podriadeným s obálkou, do ktorej vložil sumu 50.000,- € s tým, aby tento podriadený zariadil čachre pri daňovej kontrole je priam absurdná a nezmyselná. Kažimír predsa ako nadriadený nepotreboval podplácať podriadeného, ktorý bol na svojej stoličke len s jeho súhlasom.

Veríme, že už v krátkej dobe nebude umožnené v pokračovaní nezákonnej praxi vyšetrovateľov, špeciálnych prokurátorov a konkrétnych sudcov špecializovaného súdu typu Hrubalu a  Záleskej v tom, že si svojvoľne dovoľujú odmietať vykonávanie dôkazov predkladaných obhajobou a obžalovanými.

Až vtedy bude možné pri zverejnení posúdiť nezmyselnú nezákonnosť  nastúpeného trendu zneužívania trestného práva na likvidáciu konkrétnych ľudí zaradených do opozičného spektra.

Aj v prípade obvineného guvernéra platí, že sa tvrdenie jedného kajúcnika nespochybniteľne podloží celou reťazou dôkazov, ktorými bude preukázané, že z jeho strany nejde stav, keď bol sám kajúcnik aktérom zasahovania do daňových konaní a pritom sa teraz  len klamstvom skryl za svojho nadriadeného tvrdením, že bol o to požiadaný.

Sú tu konkrétne osoby v postavení daňových kontrolórov, ktorí potvrdzujú tvrdenie kajúcnika?

Sú tu potvrdené zistenia, že došlo v týchto konkrétnych daňových veciach k nezákonnému zatajeniu skutočného stavu a tým ku vzniku škody v neprospech štátu?

Výzva pani Čaputovej na odstúpenie Kažimíra z postu guvernéra je iracionálna a bez vecného dôvodu.

Guvernér sa predsa nedopustil žiadneho pochybenia v súvislosti s výkonom svoje funkcie. To poprvé. Podruhé, je viac ako isté, že kaviarenská mediálna galérka by taký počin zhodnotila záverom, že sa vlastne priznal ku spáchaniu stíhaného skutku, lebo prečo by inak odstupoval, pokiaľ by mal čisté svedomie a ruky.

Zároveň by možno pani prezidentka veľavravne naznačila, že ide o veľký morálny krok najvyššieho činiteľa, ktorý zaručí, že inštitúcia na čele, ktorej stál neutrpí na svojej cti v očiach širokej verejnosti. A v zákutí paláca by už boli pripravené fanfáry na dosadenie svojho človeka na prázdny stolec. Určite by to nebolo bez úškrnu, veď za taký peniaz sa to oplatilo.

Už by ani nebola namieste otázka, čo ak sa následne preukáže, že kajúcnik  si všetko vymyslel len preto,  aby pre seba získal beztrestnosť alebo priaznivý priam symbolický trest,  a že guvernér sa ničoho nedopustil. To by však už laickú sudkyňu Čaputovú nezaujímalo, veď bez vetra sa ani lístok nepohne a napokon sám  odstúpil, čím sa nepriamo priznal k tomu, za čo bol neomylným špeciálom stíhaný.

Je však zarážajúce, že okrem okamžitej reakcie pani prezidentky, ktorá sa osobne unúvala zverejniť svoje pocity nevyužijúc inštrumenty etablované v jej kancelárii sa vôbec zapojila do tejto štvavej kampane, ktorá je po celý čas očisty spoločnosti na Matovičov spôsob vedená proti exponentom bývalej vládnej garnitúry, v súčasnosti v opozícii. Takto aj sama prikladá ruku  tomuto boju proti proklamovanej tzv. mafii, ktorá tu v dobe vlády Róberta Fica mala pôsobiť.

Zarážajúcou je okolnosť, že pani Čaputovej vôbec nevadí stále viac zverejnených dôkazov  zneužívaní trestného konania na nezákonné spôsoby s cieľom za každú cenu docieliť likvidáciu opozície.  Tento fakt sa do análov histórie určite zapíše nie priaznivými bodmi pri hodnotení Čaputovej prezidentovania.

Záverom našej úvahy vyvstáva otázka: Čo ak by Peter Kažimír ako guvernér Národnej banky Slovenskej republiky zverejnil: „Pokiaľ by som bol v jej ( Čaputovej) situácii, zvážil by som odstúpenie“…

A stačí, aby ako 0 dôvod uviedol oveľa závažnejšiu protiprávnosť v konaní prezidentky, ktorou je zmarenie referenda.

Pani Čaputová svojim  svojprávnym postupom tým, že ignorovala vyjadrenú vôľu vyše 600 tisíc Slovákov, ktorý sa dožadovali skončenia tejto vládnucej chunty  legitímnym spôsobom sa skutočne dopustila podstatne závažnejšieho previnenia, ktorého dôsledkom by bola opodstatnenejšia  požiadavka guvernéra Kažimíra, pokiaľ by ju reálne vyslovil oproti tej, ktorú zverejnila pani Čaputová.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies