Mesto Žilina vyhlásilo tretí stupeň povodňovej aktivity, zasahujú hasiči

Na viacerých miestach v Žiline kolabuje doprava

V dôsledku prívalových zrážok pri búrkach vyhlásilo od 14:00 mesto Žilina od 3. stupeň povodňovej aktivity. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

„Najkritickejší stav je v mestských častiach Vranie, Budatín a Považský Chlmec. Následky povodne dobrovoľní hasiči mesta v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom SR odstraňujú aj v samotnej Žiline. Vedenie mesta aktuálne koordinuje záchranné a zabezpečovacie práce v dotknutých častiach. Situáciu monitorujeme na celom území Žiliny a budeme o nej priebežne informovať,“ uviedol Miškovčík.

Na viacerých miestach v Žiline kolabuje doprava. Pod vodou je napríklad Kamenná ulica, pre vodu je neprejazdná aj ulica Vojtecha Spanyola. V centre mesta sa vylial potok Všivák a zaplavil parkovisko pri čerpacej stanici pohonných hmôt na Bôriku.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologickú výstrahu 1. stupňa pre oblasť Žilina – sever a okres Kysucké Nové Mesto s platnosťou do 18:00. „Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ uviedol SHMÚ.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies