Zo zásahu protiterostického komanda bude Penta právne ťažiť roky …

Jedna poznámka, ktorá sa teraz možno bude zdať menej dôležitá, ale do budúcna z tohto bude téma:

Matovičovi a vláde končí šťastie aj v stíhaniach „mafie“.

Už od začiatku tu boli aj strašné prešľapy. Uväznenie starostu bratislavského Nového mesta Rudolfa Kusého, ktorého hodili do ponižujúcich podmienok a potom len tak pustili.

Proste, oligarchickí developeri sa naňho sťažovali, tak ho akčne na chvíľu zobrali policajti. V takomto právnom štáte žijeme.

Ešte predtým si akčnosť polície vyskúšali úplne nevinní zamestnanci štátnej agentúry NASES, kde „zasahovala“ samotná ministerka Veronika Remišová.

Prekvapených zamestnancov brali kukláči, opäť mimoriadne dramaticky. Akurát, že celé „podozrenie“, že niečo podozrivé inštalovali, bolo nezmyslom. Kto ale zamestnancov odškodní za ten šok a chvíľkové nepríjemnosti so susedmi a okolím, za to, že ich „zbalila polícia“?

To je ale nič oproti tomu, čo sa dialo v ostatných dňoch. O prípade Moniky Jankovskej si môžeme myslieť hocičo, ale aby niekto mal v kolúznej väzbe prístup k teplej vode len dvakrát týždenne a kontrolne ho budili každú polhodinu, rozsvietenými svetlami, to je jednoducho hrozné. Pripomínam, navyše, že ona je až do výroku súdu nevinný človek.

Najvyšší súd zverejnil rozhodnutie v prípade spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka. A to je veľký prúser, pre časť justičných a bezpečnostných orgánov.

Najvyšší súd nevidí dôvody stíhania, nieto väzby.

A tie boli od začiatku veľmi, ale naozaj veľmi pochybné (vraj niekoho zamestnali ako odmenu za to, že im predtým pomohol – ale toto OČTK tvrdili len tak, bez akýchkoľvek dôkazov). Opät, je srdečne jedno, kto si čo o aktéroch myslí, ale v právnom štáte proste nie je možné len tak si z dlhej chvíle urobiť kovbojku.

A toto bola veľká, vyšetrovateľka tu požiadala o nasadenie celého protiteroristického komanda (!) na administratívnu budovu. Z tohoto Penta bude právne ťažiť ešte roky. Proste, je to prúser.

Doteraz mali viaceré policajné aktivity vcelku silnú podporu širokého okruhu ľudí. Napríklad existovali signály, že minimálne v časti súdneho prostredia, ktoré sa teraz vyšetruje, nebolo všetko úplne v poriadku, ak to môžem takto zvonku posúdiť. A to sú veľmi vážne veci, súdnictvo je jedným zo základov štátu.

Ale s posupom času to čoraz viac začína vyzerať, že sa vyšetrujú najmä tí, ktorí si včas nestihli zaobstarať „krytie“. A navyše sa kopia otázniky ohľadom viacerých aspektov v postupoch OČTK. Nepochybne ešte pár veľkých zatknutí príde, možno časť z toho celkom oprávnene (objasňovať z minulosti bezpochyby je čo), ale dôveryhodnosť týchto manévrov ako celku veľmi rýchlo klesá.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies