Zopár postrehov k téme Sputnik V  

Ako asi na Slovensko privezie neregistrovanú vakcínu premiér, ktorého komunikácia zatiaľ bez výnimky vyzerá ako vrchol puberty 15 ročného fagana, na ktorého platí iba reverzná psychológa? S adekvátnym humbugom, pretože  zistil, že stovkám  tisícom ľudí to imponuje,  napriek vetu koaličného partnera a na truc celému politickému spektru, ktoré mu už neverí ani nos medzi očami a nie ešte to, že úspešne dovezie nejakú vakcínu.

Každý jeden človek, čo teraz narieka, bol doteraz ticho alebo sa dobre zabával na politickej satire mierenej na súčasnú katastrofálne neschopnú vládu. Čo tam potom, že nám denne umierajú ľudia po stovkách, čo tam potom, že krachujú malí a strední (slovenskí !) podnikatelia, koho zaujíma, že predseda vlády a minister hospodárstva si pohadzovali situáciu v krajine ako horúci zemiak dovtedy, kým sme sa neprepadli na najhoršie priečky v smrtnosti. Alebo, že náš minister zdravotníctva verí, že modlitbou sa z tejto situácie dostaneme, či nezmyselné prekáračky o interrupciách a vybíjanie si politických bodov na dekriminalizácii marihuany, počas dokola predlžovaného núdzového stavu, kedy máte niekoľkonásobne vyššie trestné sadzby na čokoľvek.

Na toto všetko ste sa mlčky prizerali, ale skutočný problém nastal, až keď doviezli neregistrovanú ruskú vakcínu. Všetci, čo ste sa teraz začali ozývať, vrátane odídenca zo Za ľudí, si môžete rovno nasadiť klaunské nosy a parochne, pretože teraz ukázali priority strany. Samozrejme, mohli sme rokovať o iných vakcínach, ale o tých predsa rokuje EU, však?

A kde je náš rezort diplomacie, keď potrebujeme byť prvý medzi prvými?

Kritizuje predsa premiéra za nákup neregistrovanej vakcíny a jej prílišnú politickú pozornosť. No ja som si nevšimol, že by, po iné roky mimoriadne uznávaný a aktívny, rezort diplomacie urobil niečo pre to, aby sme získali aj iné vakcíny, keď už sa teda otvorila téma Sputnika.

Je smutné, že musíme chváliť nášho premiéra za to, že ešte nepolial celé Slovensko benzínom a neškrtol zápalkou alebo, že po roku jeho vlády urobil prvú vec, ktorá ako-tak smeruje k zlepšeniu situácie na Slovensku.

Považujem za úplne scestné, že sa spustí práve teraz lavína z kaviarne, ktorej je politická korektnosť prednejšia pred životmi Slovákov, v momente, kedy EU nedokáže zabezpečiť plynulú distribúciu vakcín, kým všetky štáty hlásia ich nedostatok.

Zároveň je logické, že Rusi vakcínu na EMA registrovať nebudú, prečo by aj mali, keď s Komisiou a EU nevedia nájsť spoločnú reč už niekoľko rokov a všade kde môžu, si vzájomne „podkúria“(geopolitika).

PS: To, že sa Rakúšania s Rusmi dohodli na dovoze a výrobe Sputniku V pre istotu vynechám, lebo by tu niektorým ľuďom asi praskli cievky v oku.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies