Čo už len možno čakať od Šeligu údajne, čakajúceho na post ministra spravodlivosti?

V súčasnosti  s takmer mínusovými preferenciami hrdý bojovník za čistotu v justičnej sfére,  „bez servítky“  pustil sa do lídra opozičného Smeru SD –  Roberta Fica.

Podľa jeho zistení včera na tlačovke  pred budovou Generálnej prokuratúry SR, podaním trestného oznámenia na sudcov Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Farkaša a Zeleňanskú malo dôjsť k opakovanému zasahovaniu do nezávislosti orgánov štátnej moci.

Nielen títo, aj iní sudcovia najvyššieho súdu účelovo, lavírovaním a neplnením svojich zákonných povinností nerešpektujú rozhodnutie ústavného súdu, čo sa týka nezákonnosti viac ako jeden a pol roka trvajúcej väzby trestnej veci obviňovaného Ing. Norberta Bӧdӧra.

Už Šeligove samotné oslovenie tých, ktorí zo zvedavosti a v očakávaní  obetujú svoj drahocenný čas na jeho vypočutie „ milí priatelia“ je zavádzajúci, nakoľko mnohí z nich sa medzi jeho priateľov vôbec nepočítajú.

A vedia prečo!

Pri hĺbke jeho intelektu, ako to plynie zo Šeligovho prednesu sa mu vôbec nepodarilo zistiť, čo vlastne na tlačovke predseda opozičnej strany povedal, čo prednesom priamo naznačil a pri akej príležitosti k tomu došlo.

Nezmyselné je jeho tvrdenie, že sa Robert Fico údajne mal dopustiť nejakého útoku, že on a jemu podobní majú zastrašovať sudcov,  nielen tých na najvyššom súde, ale aj na špecializovanom trestnom súde a prokuratúre.

Týmto zastrašovaním sa má kriviť spravodlivosť na Slovensku, pretože súdy nesúdia podľa vôle vládnej mašinérie.

Len zjav s hĺbkou intelektu poslanca Šeligu si dokáže prispôsobiť výroky, ktoré odzneli na tejto tlačovke ako odkaz tým, čo sú vo väzbe…len pre Boha buďte ticho.

Predsa, stačí posúdiť, že za dva roky úpornej snahy pri zneužívaní nástrojov trestného práva, najmä trestného stíhania uvalením väzby a v rámci neho nekonaním, vykonávaním zbytočných úkonov a psychickými nátlakmi sa konkrétna skupina vyšetrovateľov NAKA a špeciálnych prokurátorov na čele s Lipšicom a sudcov pod vedením Hrubalu neprepracovala k tomu, aby sa dostavili také výsledky, ako to chce vidieť súčasná vládna úderka.

Bolo by z našej strany tiež mlátením prázdnej slamy, keby sme od právneho nedouka typu Šeligu čakali aspoň náznaky seriózneho zhodnotenia skutočného stavu v súčasnom slovenskom trestnoprávnom prostredí.

Šeligovi vôbec nedochádza, že na verejnosť sa dostávajú  závažné fakty o zneužívaní právomoci v konkrétnych trestných veciach. On zjavne účelovo nehodlá vnímať realitu dnešných dní, ku ktorej dochádza aj za pričinenia zneužívania demokracie súčasnou vládnou mocou. Kauzy, kde sa cielene vyrábali tzv. čurillovskou metódou dôkazy na použitie voči konkrétnym opozičným predstaviteľom, spochybňovanie právomocí generálneho prokurátora konať, keď sa zistí nezákonnosť, nezákonné odpočúvanie zneužívaním zákona a jeho používanie na likvidáciu oponentov. Odstavovanie od policajtov z inšpekcie, ktorí chcú presadzovať zákon a zamedziť zneužívanie zverenej právomoci plnenia svojich povinností.

Svojvôľa konkrétne usmerňovaných sudcov, aby predhadzovali verejnosti svojský, neudržateľný právny názor ako v prípadoch, keď mali len rozhodovať o dôvodnosti väzby u vyšetrovateľov Čurillu a spol. alebo evidentne zaujatý a svojou dôležitosťou opantaný sudca Kliment a jeho sprofanované myslenie. A jeho synovec Repa a jemu podobní spriadajúci pod krytím šéfa špeciálnych prokurátorov  neudržateľné kombinácie bez

podloženia zákonnými dôkazmi. Mysliac, že pre verejnosť to netreba.

To sú len niektoré náznaky hrubého zneužívania zverenej štátnej moci súčasnou vybratou úderkou z radov vyšetrovateľov špeciálnych prokurátorov a sudcov, ktoré však nízkopercentný predstaviteľ zanikajúcich odľudínechce vnímať a vidieť. Napriek tomu, že mu verejnosť jasne dáva najavo, že už ich má plné zuby.

Napriek tomu, že narastajúcu nevôľu národa už nie je možné zastrieť, drzosťou vesmírnych rozmerov. Šelega a zvyšná vládna úderka  na dennej báze zaplieňujú verejný priestor nezmyselnými tvrdeniami. Vrátane tých o  zastrašovaní sudcov, vyšetrovateľov a prokurátorov.

Pokiaľ teda dochádza k pomenovávaniu vecí verejných pravým označením, tak ide o neprípustné zasahovanie a to nielen do nezávislosti súdnictva.

Tu už je namieste burcovanie verejnosti nielen opozičnými politikmi.

Dozrieva čas, aby sa celá verejnosť vymedzila voči súčasnému stavu spoločnosti a jej smerovaniu.

Smerovanie politickej a spoločenskej situácie, pokiaľ voliči neodoberú dispozičné právo viesť túto krajinu súčasnej vládnej kamarile je cestou do pekla.Hroziace nebezpečie usadenia skrytej politickej moci riadenej zo zahraničia, strata, čo aj len čiastočnej štátnej suverenity s priam neodstrániteľnými dopadmi sú natoľko evidentné, že nemôžu nechať nevšímavými žiadneho občana nášho štátu.

K uvedenému sa  pridružujú aj závažné spoločenské následky vyvstávajúce z nezamestnanosti, zvyšovania cien energií, potravín a celkové náklady, ktoré v mnohých prípadoch nebudú kryté reálnymi príjmami z práce alebo sociálnej podpory.

Vládna moc za dva roky priviedla Slovensko do nezávidenia hodného stavu, s hroziacimi sociálnymi výbuchmi.

V súčasnej situácii čaká politická scéna odpoveď na otázku: či má spoločnosť pokračovať v trende, ktorý sem priniesla súčasná hŕstka pochybných indivíduí, alebo sa k moci prederie skupina politikov, ktorí to s národom myslia seriózne, nielen slovnými sľubmi, alebo každodennou realitou.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies