Hamran zneužíva svoje postavenie

Robert Kaliňák:  Trikrát zrušené obvinenie voči Robertovi Ficovi je dôkazom, že Hamran zneužíva svoje postavenie a čaká ho osud Kovaříka

Predseda strany Robert Fico priblížil, že v roku 2021 bol trikrát obvinený, z toho dvakrát kvôli tomu, že komentoval vyjadrenia poslanca Mazureka a tretíkrát za prečin podnecovania v súvislosti s autoprotestom. „Je zarážajúce, že nielenže som bol nezákonne obvinený, ale že proti nám sú často používané aj iné formy postupov, o odpočúvaní a nahrávaní v poľovníckej chate toho bolo povedaného dosť. Za týmto všetkým stojí predovšetkým minister vnútra a ním vybraní žoldnieri typu pána Hamrana. A keďže vidia, že akosi im to nefunguje, že rozhodnutia, ktoré smerujú proti nám sa takisto rušia, uvažujú, čo ďalej, aké iné formy útokov proti nám by prichádzali do úvahy,“ uviedol Robert Fico.

V decembri sa konal automobilový protest, ktorý vzhľadom na pandemickú situáciu a núdzový stav mal byť len vo forme trúbenia a blikania kolóny áut. Pred začiatkom protestu Roberta Fica predviedli na policajnú stanicu a začali trestne stíhať. Počas tohto výsluchu neznámy muž na aute, v ktorom sa Robert Fico vozí, rozbil okno, vyhrážal sa smrťou a tiež napadol verejného činiteľa slzotvorným plynom, no bol vyriešený obyčajným priestupkom. Je tu teda viditeľný rozdiel vo vnímaní sveta. Všetci, ktorí majú niečo spoločné so stranou SMER – SD musia byť trestne stíhaní a ten, kto akýmkoľvek spôsobom útočí na SMER – SD je hrdina a treba ho nechať na pokoji. „Rozhodnutie, ktoré sme včera dostali od prokurátora Krajskej prokuratúry potvrdzuje, že postup polície na pokyn Hamrana a Mikulca bol v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky, v rozpore so zákonom, v rozpore so všetkým,. Nie je možné vytiahnuť poslanca národnej rady ako zločinca, predviesť ho na policajnú stanicu, aby mu zabránili byť súčasťou nejakého protestu. Nie je možné len tak obviniť politika za to, že chce vyjadriť názor na túto vládnu koalíciu. To sú také prešľapy, ktoré sa nemôžu v demokratickom právnom štáte vyskytovať,“ doplnil R. Fico.

Vrcholom všetkého však je, že podpredseda strany Erik Kaliňák, ktorý sa tiež zúčastnil tohto autoprotestu a mal na aute slovenskú vlajku, je preto predvolaný na policajné oddelenie a bude vypočúvaný, že spáchal nejaký priestupok. SMER – SD dôrazne protestuje proti tomu, že výsledkom nám vládnucich „chorých hláv“ je, že je tu poverený šéf polície, ktorý obhajuje tieto protiústavnosti tým, že na tlačových besedách hovorí o chrapúnstvach počas pôsobenia SMERu – SD a vďaka tomu je najlepším kandidátom na policajného prezidenta, keďže je schopný akýchkoľvek špinavostí.

Bývalý minister vnútra a člen predsedníctva strany Robert Kaliňák potvrdil, že strana dlhodobo upozorňuje na protiústavnosť krokov súčasnej vlády, čo postupom času potvrdzujú aj rozhodnutia orgánov na to určených. Tak, ako bolo od začiatku jasné, že zadržanie Roberta Fica je v rozpore s ústavou a že toto zadržanie bolo nezákonné, potvrdila včera aj krajská prokuratúra. „Ja neviem, akého človeka chce minister vnútra Mikulec menovať za prezidenta policajného zboru, keď je evidentné, že porušujú ústavné práva a navyše to ešte aj obhajuje spôsobom, ktorý presne vyvracia prokuratúra. Prokuratúra jasne konštatovala, nie je možné obmedziť poslanca národnej rady na slobode tým spôsobom, ako to Hamran urobil. Hamran to nariadil, Hamran okolo behal, sú svedkovia, ktorí hovoria o jeho prítomnosti na jednotlivých oddeleniach policajného zboru, kde tieto veci nariaďoval, aby sa udiali a tam bude aj  smerovať trestné oznámenie za zneužívanie právomocí verejného činiteľa a bude veľmi rýchlo nasledovať za jeho predchodcom, ktorý je stíhaný za zneužívanie právomocí verejného činiteľa. Keď jasne prokuratúra definovala, že tieto veci boli protizákonné a zrušili to uznesenie, zrazu sa začal vyhovárať na tých obyčajných policajtov, tých, ktorých núti, tým, ktorým nariaďujú ich nadriadení a tlačia na nich, aby robili stíhania proti SMERu-SD. To je zbabelé, že sa nie je schopný postaviť za svoje úkony a za svoje činy, ktoré robil, takže bude sa nim zodpovedať v rámci trestného stíhania,“ uzavrel R. Kaliňák.

https://www.youtube.com/watch?v=yd-2_VsfHaQ

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies