Obvinenie Roberta Fica z podnecovania bolo zrušené.

Obvinenie Roberta Fica z podnecovania na autoprotest bolo zrušené. Potvrdilo sa, že išlo o prachsprostý štátny teror.

Líder opozície bol zadržaný pri výkone svojej verejnej funkcie – pri príchode na protest. Takéto niečo by si nedovolila polícia ani v Mozambiku.

Namiesto toho, aby okamžite odstúpil policajný šéf Hamran, on tam niečo vykrikoval o opozičnom „chrapúnstve“. Takýto slovník nemal ani esesák Himmler, keď hovoril o opozícii v Nemecku.

Dnes sa Hamran ako čistý zbabelec vyhovára na nejakého policajného pešiaka, že obvinenie predsa vzniesol vyšetrovateľ.

Toto je krásny signál pre všetkých radových policajtov – Hamran s Mikulcom im dajú telefonický pokyn, ale potom ich v tom nechajú vymáchať. A celú vinu zvalia na nich. Zbabelci!

Mikulec to tak už urobil s bývalým šéfom polície Kovaříkom, ktorému dal pokyn zarezať zákrok na mafiánov – preto jeden ušiel. A dnes je obvinený Kovařík, nie Mikulec.

Policajti, zobuďte sa – vaši šéfovia vás zneužívajú na špinavú politickú robotu. Zastavte

Prokuratúra jasne rozhodla, že Hamranove výhovorky sú detinské a hlúpe. To, že Roberta Fica zadržala polícia, je nezákonné – nech to nazvete akokoľvek, obmedzili ste ho na slobode. Protiprávne.

Hamran tam niečo splietal, že však Roberta Fica iba predviedli – pritom dobre vedel, že najskôr musíš dať občanovi šancu neprísť, až po tom si poňho môžeš prísť sám.

Čiže Hamran klamal. Bola to len nechutná zámienka na štátny teror. Presne ako som vtedy hovoril na tlačovke – fašizmus a teror! Dnes mám na to dôkaz.

Mimochodom, keď porušuje zákon polícia, prečo by ho mali dodržiavať bežní občania? Aký to je signál pre verejnosť?

Dnes sa po rozsudku Ústavného súdu ohľadom pandémie ľudia oprávnene pýtajú – platia vôbec ešte Mikasove vyhlášky? V štáte už neexistuje autorita, ktorá by im dala jasnú odpoveď. To je škandál.

Jasné je to, že domáca karanténa je protiústavná – o tom niet pochýb. Po návrate zo zahraničia nezaočkovaných ľudí viac nemôžu šikanovať.

A keď vidíme, že polícia nepozná zákon a porušuje ho dokonca v prípade bývalého premiéra Roberta Fica – celý ten ich vyhláškový fašizmus stojí na vode.

Pred Vianocami chceli zobrať ľuďom právo protestovať. A pokyn išiel zhora. Slovensko sa zmenilo na policajný štát – dnes už na to existuje rukolapný dôkaz.

Hamran s Mikulcom by mali okamžite odstúpiť – kým budú na čele polície, tá už nikdy nebude mať žiadnu autoritu. Zločinci nepatria na čelo polície, ale do basy.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies