Citované časti rozhodnutia Ústavného súdu SR nie je možné nazvať hoaxom. 

Pokojné vody vraj kľúčových médií rozčeril text prebratý Eurorešpektom z cz24nevs.Hoci súčasťou pôvodného textu bolo aj 43 stranové uznesenie zo dňa 31.12.2021, rozhodla som sa po zbežnej kontrole uverejniť text bez rozhodnutia ústavného súdu. Text je zložený z jednotlivých častí uznesenia, čiže od začiatku bolo jednoznačné, že sa nejedná o šírenie nepravdivej správy.

ÚSTAVNÝ SÚD SR SA VYJADRIL CELKOM JASNE: VŠETKY MIKASOVE VYHLÁŠKY SÚ NEPLATNÉ!!! A MAINSTREAM? TICHO AKO V HROBE! (Príloha: Celý nález Nález Ústavného súdu SR)

Ibaže povrchné inštitúcie, keďže nevideli rozhodnutie Ústavného súdu v našom texte,  označili text ako hoax. Na správy o šíriacom sa hoaxe som zareagovala upozornením, že k pôvodnému textu je pripojené uznesenie, takže čitateľ má možnosť spoľahlivo si overiť, či sa skutočne jedná o hoax, načo kompetentný zareagovali, znôškou klamstiev.

Podľa ministerstva zdravotníctva zverejnila som mesiac staré uznesenie z minulého roku , ktoré ako hoax označila aj pani Patakyová, a  médiám poskytla vyjadrenie, že sa jedná o uznesenie zo začiatku decembra.

Z prvej strany uznesenia jednoznačne vyplýva, že sa jedná o uznesenie vydané 31.12.2021, účinné od 31.12.2021.

 

 

PLNÉ ZNENIE OFICIÁLNEHO UZNESENIAPLNÉ ZNENIE OFICIÁLNEHO UZNESENIA

 

Predpokladám, že každému súdnemu je už z prvej strany rozhodnutia jasné, že nejedná sa o mesiac staré rozhodnutie.

Ak vezmeme do úvahy dátum vydania rozhodnutia, čiže 31.12.2021, dátum zverejnenia uznesenia v médiách – 9.9. 2022, najskôr zistíme, že sa jedná o dobu deväť dní .

K rozhodnutiu ÚS z 31.12.2021 sa vyjadril aj Štefan Harabin:

Mikasove vyhlášky sú nulitné:

Záver:

Večerné spravodajstvá už v zmysle dohody boli nastavené informačne „na údajne neprávny výklad rozhodnutia  Ústavného súdu SR.“

Citované časti uznesenia nie možné nazvať hoaxom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies