Ďalšia štedrá dotácia pre spriaznené duše ministerstva?

Pri prvej medializovanej správe o dotácii na 6 ošípaných pre bývalú firmu štátneho tajomníka Milana Kyseľa sme nechceli robiť unáhlené závery. Pýtali sme sa a zisťovali sme viac. Zhodou okolností však vyšla najavo aj ďalšia štedrá podpora menšej farmy.

Po Milanovi Kyseľovi ide o jeho niekdajšiu kolegyňu Annu Balkovú. Nespokojných ľudí s prácou agrorezortu nie je podľa spolku farmárov len pár, sú to úplne všetci - Hlavné správy

Obaja boli veľkými kritikmi ministra Mičovského. Išlo o oprávnenú kritiku, avšak po zmene vedenia na agrorezorte sa ich rétorika otočila, z Kyseľa sa stal dokonca štátny tajomník. Povedzme si úprimne, na ministerstve sa toho nespravilo za čas ministrovania Vlčana toľko, aby to farmári reálne pocítili a aby z ničoho nič prestali kritizovať. A keby aj dali novému ministrovi šancu a s kritizovaním pomlčali, nikto by sa nečudoval.

Čuduj sa svete, ich farmy zrazu dostali štedré dotácie.

Nevyzerá to skôr na odmeny? Nejde tu skôr o „poďakovanie dočasným krikľúňom“ za to, že sa im podarilo zosadiť Mičovského a pripraviť cestičku pre nové vedenie rezortu?Ale to už nechám na posúdenie iných… Ministerstvo vraj podporuje malých a stredných farmárov, a tak sa chovateľovi 6 ošípaných dostalo 27tisíc eur, a jeho kolegyňa s tržbami z vlaňajška niečo cez 5tisíc eur dostala od agrorezortu takmer 53 tisíc eur.

Pre porovnanie, veľká farma s vlaňajším ziskom 1,8 milióna eur dostala od ministerstva 42tisíc eur. Tu pritom nejde o podporu cez PPA, ale o dotáciu priamo z ministerstva.

Toto je to protikorupčné OľaNO? To sú tí, ktorí sa pred voľbami bili do pŕs a chceli byť pápežskejší ako pápež? Veď iné o nich nepočuť, len jeden podvod za druhým, jedna korupcia za druhou.

Naď útočí! Arogantne, zbabelo, infantilne

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies