Nová politická kultúra?

Už niekoľko týždňov všetci sledujeme škandál štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva Milana Kyseľa, ktorý čerpal na svoju rodinnú firmu, ktorá chová 6 ošípaných 27 026 eur (cca 4500 eur/1 ošípanú). Zlodejina, ku ktorej asi netreba nič vysvetľovať.

Vlčanove Ministerstvo pôdohospodárstva SR spravuje hnutie OĽANO, ktoré pred voľbami hovorilo o akejsi „novej politickej kultúre“, ktorú chce presadzovať.

Každý by čakal, že minister Vlčan za túto zlodejinu svojho štátneho tajomníka okamžite odvolá, nasype si popol na hlavu, ospravedlní sa národu a podá trestné oznámenie!

Ńestalo sa.

Dnes som si však prečítal článok o tom, ako prebehlo Kyseľovo odstúpenie na vlastnú žiadosť a zdvihlo ma zo stoličky. To fakt stojí za to!

Vraj štátny tajomník Kyseľ ponúkol svoju funkciu ako reakciu na „mediálny lynč“ proti jeho osobe. Asi by sme ho mali všetci za to, že si jeho firma prilepšia o 27 tisíc eur, ešte poľutovať!

Vraj minister Vlčan (nominant OĽANO) vníma Kyseľovo rozhodnutie ako prejav vysokej politickej kultúry. Pritom ho mal Vlčan sám okamžite odvolať!

Podľa ministerstva dať dotáciu firme štátneho tajomníka Kyseľa bolo vraj úplne v poriadku! Ako môže byť v poriadku darovať štátnemu tajomníkovi zo štátnych peňazí 4500 eur na jednu sviňu v poriadku, nepochopí na Slovensku asi nikto!

Podľa ministra Vlčana sa VRAJ situácia stala predmetom politického osočovania zo strany opozície a rôznych záujmových skupín či jednotlivcov, ktorým nevyhovuje, že sa zo všetkých síl snažia rezort očistiť od nánosov korupcie a netransparentnos­ti! Za takýto boj proti korupcii ďakujem pekne!

Vlčan zaželal Kyseľovi veľa síl do ďalšieho boja za malých a stredných farmárov, ktorí sa vraj vďaka Kyseľovi môžu opäť nadýchnuť. Nadýchol sa však najmä pán Kyseľ a jeho 6 ošípaných! Ostatní farmári na Slovensku ďalej živoria!

Aby toho nebolo málo, minister Vlčan spolu s Hegerom nezabudli Kyseľovi za túto zlodejinu a „výbornú prácu“ na ministerstve ešte aj pekne poďakovať!

Minister Vlčan už asi stratil všetku súdnosť, keď Kyseľa za takúto zlodejinu poľutoval, zvalil to na opozíciu a ešte mu poďakoval za dobre vykonanú prácu. To chce fakt guráž a veľkú dávku drzosti, ktorá je tejto vláde vlastná!

Týmto postupom minister Vlčan ukázal, ako to on a hnutie OĽANO myslí s tou „novou politickou kultúrou“ a bojom s korupciou!

Namiesto ospravedlnenia predviedol Vlčan národu toto nechutné divadlo, za ktoré v civilizovanej krajine okamžite odstupuje samotný minister!

Takže „pán minister “ Vlčan odstúpte, s takýmto profilom nemôžete ďalej robiť ministra.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies