Danko: Z Threemy sa stala špinavá politická hra

V politickej relácii RTVS o 5 minút 12 vybraná parlamentná reprezentácia dostala možnosť vyjadriť k najvážnejším témam, ktoré rezonujú v spoločnosti. Samozrejme na prvom mieste bolo výročie vraždy Jána Kuciaka a s tým spojené aktuálne zhromaždenia. Takmer jednohlasne bolo konštatované, že vražda a výročie sa skutočne politizuje. Politici pred kamerou hrdo prezentovali najmä okolnosť, že s Kočnerom, ktorého tlač démonizuje a činí ho zodpovedným za všetky korupčné škandály v štáte sa nepoznajú, alebo sa s ním nestýkajú.

 

Kočnerov osud ako voodoo rituál slovenského bulváru

Vzájomné komplimenty a výčitky pri konfrontácii vyzerali absolútne komicky najmä z dvoch dôvodov. Prvým bola skutočnosť, že Kočnera stotožnili s oligarchami, ktorí sa spojili proti nemu, cez svoje médiá ho verejne lynčujú a vyrobili z neho na verejnosti prioritný terč.

Druhým je fakt, že niektorí si ani neuvedomili, že pôvod a prienik Threemy na verejnosť bol  organizovaným počinom médií na odpis vybraných predstaviteľov justície. Celkom smiešne vyzneli niektoré vyjadrenia, že médiá by mali tieto informácie odovzdať polícii.

 

Média nás ohlupujú propagandou, piata veľmoc verejnosti vnucuje lži

Financovanie liberálnych médií odhalil portál infovojna

Práve v čase vysielania relácie si mohli občania pozrieť schému financovania liberálnych médií, ktoré zorganizovali celú protikočnerovskú kampaň a tichý rozvrat spoločnosti prostriedkami mediálnych kampaní. InfoVojna priniesla schémy financovania týchto médií zahraničným kapitálom a najmä Sorosovými štruktúrami.

 

 

Celý systém financovania a zorganizovania tejto masívnej mediálnej akcie nájdete v tomto článku:

https://www.infovojna.sk/article/investigativne-svine-sorosovo-liberalne-stado-na-slovensku

 

V relácii odzneli agitačné  argumenty, predovšetkým zo strany Sulíka, ktorý tvrdil, že treba vymeniť generálneho a špeciálneho prokurátora za ľudí, ktorí už teraz preukázali svoje kvality.  Samozrejme mal na mysli prokurátora JUDr. Šantu, ktorý vykonáva záslužnú prácu pre americké záujmy. V tejto chvíli už pripadá viac ako populistické blúznenie o zrušení zákazu zverejňovať tvár sudcov, aby sa hanbili za svoje rozsudky.

Zrušenie imunity sudcov ako ďalšie opatrenie, ktorým chce Sulík zabrániť korupcii v súdnictve údajne tiež vyplynulo z jeho analýzy korupcie. Podľa Sulíka korupciu vraj priniesol  Kočner, odkiaľ priniesol sa občania z relácie nedozvedeli.

Matovič chce do kontroly verejnej moci zaviesť udavačský princíp

 

Matovič chce odmeňovať ľudí, ktorí budú upozorňovať na korupciu. Matovič pravdepodobne zabudol na fakt, že ľudia, novinári, štátni úradníci, ktorí na korupciu upozornili bez nároku na odmenu,  za cenu vlastného ohrozenia nedostali od štátu ani ochranu, ani podporu a štátni úradníci im systematicky nezákonnými prostriedkami ničili podnikania a pokiaľ ich neumravnili nezákonnými trestnými konaniami, nastupovala úderka likvidovali ich s výdatnou pomocou znalcov z odboru psychiatrie. Spomeňme si na prípad Filipa Rybaniča, ktorý bol odsúdený za porušenie bankového tajomstva. Za rovnaký skutok porušenia bankového tajomstva navyše v súbehu so zneužitím právomoci verejného činiteľa  Danielovi Lipšicovi zrušili dokonca obvinenie.

 

Obvinenia JUDr. Lipšica zo zločinov a prečinov zniesla zo sveta prokurátorka JUDr. Beáta Vítková

Matovič zabudol na inštitút prezumpcie neviny, Kočnera označil za zrejmého objednávateľa vraždy

Bola smrť  Jána Kuciaka  dostatočnou výstrahou pre novinárov, aby sa nezahrávali s Pentou?

Zrejme si nepamätá, ako v dobe, keď mu polícia zabavovala písomnosti a riešila jeho daňovú trestnú činnosť sme upozorňovali, aj v jeho prospech, na uplatňovanie zásady prezumpcie neviny. Uplynulo niekoľko rokov,  v závere predvolebnej kampane Matovič plytko vytĺka z prípadu vraždy politický kapitál. Matovič má vzťah k dodržiavaniu zákonov iba v prípadoch, ktoré sa týkajú jeho osoby ako aj záujmov jemu blízky osôb. V konečnom dôsledku dodržovanie zákonov, či princíp ústavnosti, Matovičovi veľa nehovorí.  Označenie Mariána Kočnera za zrejmého objednávateľa vraždy je čírym populizmom a schizofréniou. Vo veci beží súdne konanie, v ktorom neboli preskúmané všetky dôkazy pochádzajúce od pochybného trojnásobného vraha a jeho komplica, ktorí pre dosiahnutie nižšieho trestu vypovedali podľa potrieb prokuratúry.  Hoci vo veci vraždy  do dnešného dňa nebol voči Mariánovi Kočnerovi predložený ani jediný dôkaz, Matovič, napriek takmer kontrolovanému prejavu, si pre svoje politické marketingové ciele moment kopnúť do Kočnera nenechal ujsť.

Kotleba a Bugár – korektne, pri zemi  

Relatívne korektne sa k preberanej problematiky vyjadril Bugár, ktorý povedal, že spoločnosť je vážne traumatizovaná z vraždy, je otrasená aj z obsahu Threemy a hlavne z nej vyplývajúcich záverov a Marián Kotleba, ktorý  zdôraznil potrebu uplatňovať rovnaký princíp a merítko v spoločnosti na politikov, občanov ako aj oligarchov.

Danko trafil klinec po hlave, keď povedal, že z Threemy sa stala špinavá politická hra.

Mieril tým pravdepodobne k tomu, že s Kočnerom nikdy nekomunikoval, ale diskrétne mlčal o svojej komunikácii so Zsuzsovou, ktorú bulvár sa snažil nechutne rozmaznávať a vyvodzovať aj proti nemu politické závery. Borisa Kollára nezabudol označiť za Kočnera v ružovom, čím poukazoval na jeho minulosť a spôsob podnikania.

Zverejnením rozhovoru Danka a Zsuzsovej sa médiá dopustili trestného činu podľa § 376 Trestného zákona

Politici odtrhnutí od reality nechávajú priestor na rozvrat štátu

Nemá snáď vôbec význam reprodukovať nezmyselné vyjadrenia politikov, ktorí aj v tejto relácii pokúsili sa prezentovať veľmi originálne postoje k súčasnej politike, pričom predviedli demagógiu na báze neznalosti Threemy, či prípadu vraždy Jána Kuciaka a priateľky. Politici, ktorí evidentne podľahli médiám, intenzívne programujúcim verejnú mienku, dopustili sa značnej právnej negramotnosti, ignorovania ústavných princípov a pridávali sa k aktérom mediálneho lynču neodsúdených ľudí. Politici zabudli na hrozbu manipulácie  verejnej mienky, dlhoročne financovanú a organizovanú zo zahraničia, ktorá výhradne na princípe extrémnej liberalizácie, slúži chamtivým ekonomickým záujmom.

Politici opomenuli aj skutočnosť, že táto chobotnica je  nebezpečnejšia a jedovatejšia, ako čokoľvek, čo sme doteraz okúsili a zažili. K ovplyvňovaniu volieb tretím sektorom sa nikto z prítomných nevyjadril.

 

Zrejme  je to politická kalkulácia, ktorá pred voľbami nesmie chýbať  v žiadnom  namiešanom balíku  kariet.

Diskusiu k blokáde parlamentu a celkovo jednotných názoroch na znevažovanie štátneho znaku a inštitútov, ktoré v parlamente všade vo svete by mali byť posvätným a chráneným, musel brať občan viac ako s rezervou.

V prípade zvyšných tém sme boli svedkami typického licitovania, kto by vedel  veci urobiť lepšie a skôr, aj kritiky toho, prečo  to doterajšia koalícia neurobila, keď to teraz zasa sľubuje. Podobné relácie nás čakajú žiaľ nielen pred voľbami, ale aj po nich. Preto prikladať im akýkoľvek význam by pravdepodobne  nemalo  zmysel.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies