Hlúposť je finančne náročná…

V tejto pohnutej dobe rozmýšľam, čo za amatérov a hlupákov nám vládne.

Napadla mi ďalšia vec, ktorej som sa až zľakol. Jednou z hlavných predvolebných tém Igora Matoviča bola hmotná zodpovednosť politikov – teda ručenie ich vlastným majetkom za zlé rozhodnutia.

Iste už viete, že Európsky súd ľudské práva sa začal zaoberať individuálnou sťažnosťou porušenia práv slovenských fitness centier. Je veľmi pravdepodobné, že Slovensko tento spor v Štrasburgu prehrá.

Vyzývam preto vládu, aby urýchlene prijala sľubovaný zákon o hmotnej zodpovednosti politikov.

Píšem to preto, aby ich ani vo sne nenapadlo, že daň za ich hlúposť a amaterizmus budem splácať zo svojich peňazí. Od apríla minulého roka som totiž vyzýval, aby konali, odškodňovali a opatrenia prijímali s rozumom. Nie. Robili to infantilne a zle. Tak nech si svoju hlúposť pekne splácajú sami.

A ešte – verím, že skalní prívrženci týchto amatérov, ktorí ma to neustále hejtujú, sa radi pridajú k týmto amatérom a budú sa na splácaní spolupodieľať.  Lebo – hlúposť je drahá, priatelia. So mnou, samozrejme, nerátajte. A ešte niečo. Mám tušenie, že to bude poriadne mastná suma.

Pokiaľ v Štrasburgu uspejú fitness centrá, uspejú aj ďalší. No a to už si ani radšej tie sumy nechcem predstaviť. Takže ešte raz – vyzývam vládu, aby urýchlene prijala zákon o hmotnej zodpovednosti politikov. Aby fitness centrám a ďalším mohli platiť zo svojho a nie z mojich peňazí.

P. S: Je iba príznačné, že keď prijímali tie chaotické opatrenia, mohli použiť európske peniaze. Ak prehrajú v Štrasburgu, budeme to musieť platiť my všetci. Preto tá moja výzva. Nech platia, hlupáci.

Prečo vynesená lekárska správa vyvolala toľkú nenávisť keď ide len o “samovraždu” a je všetko v poriadku?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies