Hurá, herci opäť začínajú nakrúcať, naša ekonomika je zachránená! Alebo nie?

Celé Slovensko visí denno denne na perách premiérovi Matovičovi, očakávajúc zrýchlenie otvárania našej ekonomiky. A dočkali sme sa, ako blesk z jasného neba prišli dobré správy. Ak by ste očakávali, že sa vyjde v ústrety gastro sektoru, povolí sa viac hostí na terase kaviarne, alebo napríklad sa prehodnotí množstvo zákazníkov na meter štvrcový v predajniach,mýlili ste sa. Ústretového kroku sa dočkali tí, čo si to zaslúžia najviac a na ktorých pleciach stojí ekonomické blaho našej spoločnosti – naši seriáloví herci.

Nariadením z 11. mája môžu televízie opäť začať nakrúcať. Asi nepreháňam, keď to poviem za nás všetkých: sme šťastní, prešťastní! Už nám totiž veľmi chýbalo ohlupovanie z televíznych obrazoviek vo forme úžasných seriálov, skvostne scenáristicky vyvážených, so zápletkami hodnými dieťaťa predškolského veku, či jedinca jemne mentálne retardovaného. Čo tam po otvorení predškolských zariadení či škôl! Seriály sme potrebovali ako soľ. A sme šťastní, že naši herci si konečne finančne prídu na svoje. To posledné čo chceme je, aby finančne strádali.

Prezidentka robí selektívne promo spriaznenému kníhkupectvu. Je to morálne?

Podmienky povolenia nakrúcania (bez rúšok) sú skutočne prísne a nečudo, že iným sektorom obchodu sa neumožní také skoré uvoľnenie… veď kto iný (okrem ešte našich poslancov v bufete) by ich dokázal dodržať: „Účinkujúci umelec, na ktorého sa vzťahuje výnimka, musí mať negatívny test na nový koronavírus, nie starší ako štyri dni. Ak nakrúcanie, respektíve výroba umeleckého programu trvá, každých 14 dní si musí tento test obnovovať,“ vysvetlila Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva. „Ďalej je nutné zabezpečiť, aby medzi umelcami a ďalšími osobami prítomnými na mieste umeleckej činnosti (členmi výrobného štábu, osobami zabezpečujúcimi technicko-organizačne umeleckú činnosť) bol odstup aspoň dva metre. Odstup nie je potrebné dodržať medzi umelcami navzájom,“ doplnila Račková. A ďalej, „počas umeleckej činnosti musí byť zabezpečená dezinfekcia rúk pre umelcov i ďalšie osoby prítomné na mieste umeleckej činnosti. Miesto umeleckej činnosti má byť pravidelne dezinfikované a ak ide o interiér, aj pravidelne vetrané.“

No prosím. Takže predsa len to ide. Ale nie všetci sme takí uvedomelí, múdri a šikovní… a hlavne, nie všetci sme si zaslúžili, aby sme si mohli svoje peniaze zarobiť tiež.

Som si istá, že naši herci zabezpečia našim dôchodcom aj nám všetkým, keď sa nás to bude týkať, zvýšenie dôchodkov o 100% a trináste… ba čo! aj štrnáste dôchodky. Tešíme sa na to!

Vladimír Pčolinský tvrdí, že sledovacie komando Petra Tótha sledovali profesionáli, nie SIS

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies