Vladimír Pčolinský tvrdí, že sledovacie komando Petra Tótha sledovali profesionáli, nie SIS

Skupina ľudí okolo Miroslava Kriaka sledovala viacerých politikov a novinárov, vrátane neskôr zavraždeného Jána Kuciaka.

Sledovacie komando Petra Tótha sledovali profesionáli, ale nebola to Slovenská informačná služba (SIS). Po rokovaní parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS to uviedol jej riaditeľ Vladimír Pčolinský. Ten zároveň pochybuje, že to bola zahraničná tajná služba.

„Robili to ľudia, ktorí to robiť vedeli a robili to tak dobre, že tí, ktorí mali byť tí údajne špičkoví profíci, si to nevšimli,“ uviedol Pčolinský na margo správy, o ktorej informoval vo februári denník Sme.

Obžaloba Kočnera sa rozpadá na sfalšovaných dôkazoch a krivých výpovediach – 1.časť

Riaditeľ SIS – Vladimír Pčolinský klamal, keď tvrdil, že profesionáli zo SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy si nevšimli že sú sledovaní. Niekoľko krát upozorňovali, že je potrebné sledovanie prerušiť, nakoľko zaznamenali že sú monitorovaní a fotografovaní. Koncom júna uvedené skutočnosti zahrnuli do správy zo sledovania. Člen sledovacieho komanda,  svedok Škrip dokonca uviedol, že Miroslav Kriak, po zistení že sú monitorovaní si zakúpil pre vlastnú bezpečnosť zbraň.

Obžaloba Kočnera sa rozpadá na podstrčených dôkazoch a krivých výpovediach – 2.časť

V súvislosti so sledovaním Vladimír Pčolinský zdôraznil, že aj on bol sledovaný. Súčasťou spisu zo sledovania je materiál, z ktorého je evidentné, že spolupracoval pri vynášaní informácií z Vojenského obranného spravodajstva. Celé spisy z Vojenského spravodajstva tzv. Apačom vynášal bývalý pracovník VOS – Milan / Milanová v súčasnosti pôsobí na poste ministerky kultúry/. Meno Vladimíra Pčolinského sa v spise spomína najmä so zhromažďovaním kompromitujúcich materiálov súvisiacich s predstaviteľmi Slovenskej národnej strany, respektíve predsedu parlamentu Andreja Danka a ministra školstva Petra Plavčana. Kompromitáciu obidvoch pánov mala novinársky pokryť Monika Tódová, ktorej boli materiály odstúpené.

 

Novým riaditeľom SIS má byť expert na diskreditačné kampane a vynášač zo spisov Vladimír Pčolinský

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies