Eufória víťazstva vo voľbách a vytriezvenie

Politická Procházka a inflácia na hrdinu

Absolútne nejde o to, či sú alebo nie sú komplementárne stratégie prevencie a/alebo vývoj vakcíny voči Covid19, ale akú stratégiu mam zvoliť a kde mam primárne investovať zdroje, t.j. sústrediť ľudsky potenciál a financie a hlavne čas a keď zvolenú stratégiu vyriešim, či má zmysel pokračovať v druhej stratégii.

Modely slúžia na predpoveď toho, čo príde. Môžu byt presné, ale môžu mať aj racionálnu odchýlku od reality. Tá by podľa všetkého nemala sa líšiť povedzme o 100% od reality. Modely majú slúžiť na prípravu.

No a potom sa meria realita a na základe toho, aký je reálny stav, tak sa prijímajú v súlade so zákonom opatrenia. To, čo sme zažili, boli opatrenia obmedzujúce naše základne práva slobody na základe modelu, ktorý sa líši  od reality cca 30 000%. Podľa vás je to normálne?

Pán Šátek upozorňoval, že opatrenia nespĺňajú kritériá platnej legislatívy. Pokiaľ viem, podal podnet na generálnu prokuratúru. Asi vie prečo. Z pohľadu občana tu vidíme typickú hru na hrdinu. Najprv si zostrojím nepriateľa, čo ohrozuje cely národ a potom hrdinsky národ hrdina ochráni.

No a po čase sa zisti, že milý hrdina bojoval so svojou predstavou nepriateľa, ktorý tu možno ani nebol, a ak bol tak mal celkom iný rozmer.

Matovičové plány odhalené? Video ktoré šokovalo celé Slovensko

A tak tu mame 26 ľudí, čo zomreli počas 70 tich dní s detekovaným Covid19 a k tomu denne 145 ľudí x 70 = 10 150 ľudí celkove zomrelých z toho 30 x 70 = 2 100 ľudí s odvratiteľnou úmrtnosťou a 35 x 70 = 2450 na rakovinu.

No a je logické sa pýtať,  prečo sme tieto zdroje neinvestovali do chorôb, ktoré majú výrazne vyššiu úmrtnosť, a prečo sme ich neinvestovali do odvratiteľnej úmrtnosti?

Je tu rad legitímnych otázok. Čo získame, keď budeme mat vakcínu na vírus s charakteristikou ktorá sa bude každý rok zásadne meniť? No a čo získame prevenciou?

Porovnanie nákladov a efektov umožňuje rozhodovanie. Zatiaľ sme videli tancujúce egá. Ako vyzerá rozhodovanie hrdinu nám predstavil sam hrdina, keď sám sebe robil hovorcu. Nuž tak si tu žijeme. Keď hrdinsky bojujete každý deň v neľútostnom boji, národ postupne zisťuje, že z tlačoviek sa stavajú plačovky.

No a pri inflácii hrdinského boja sa maska hrdinu vystavená verejnosti rúca a za ňou sa zjavuje karikatúra hrdinu. A ľudia si spomenú na sľuby z Cypru a Cannes a už sa nepýtajú kedy budu splnené, lebo z hrdinu sa stal Pentliačik, čo dosadzuje do rozhodujúcich funkcii ľudí priamo spojených s Pentou.

Keď doprajete hrdinovi boj so zlom, rýchlo zistite, nakoľko je to skôr tancujúce ego hrdinu a nakoľko je to reálna osobnosť schopná viest spoločnosť.

Zatiaľ stačili dva mesiace, aby národ precitol. A tak sa eufória víťazstva vo voľbách mení na druhu fázu – vytriezvenie, za ktorou nasleduje fáza bad trip.

A tak sa cez infláciu hrdinských činov nás hrdina vybral po politickej trajektórii, na ktorú poslal svojim odpočúvaním a hrdinským zverejnením nahrávky debaty s Gazdom pravice, po ktorom politológia nazvala tento typ politickej trajektórie príhodne – politická procházka.

Agresívny Kočner a Lipšicove zločiny

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies