Matovič úplne otrávil spoločenskú atmosféru

To je jedna z vecí, ktorá sa po jeho odchode musí zmeniť.

Vždy to budem hovoriť: politika má byť predovšetkým viac o práci a menej o mediálnej šou. Nehovorím, že sa mi všetko páči na živote v takých krajinách, ako Rakúsko či Švajčiarsko, ale napríklad toto áno. Žiadne teatrálne vyskakovanie v parlamente, žiadne prskanie slinami v televíznych debatách. Skôr veci riešia. Na rozdiel od situácie u nás tam nikto nesľubuje zázrak za rok alebo dva, ale keď už povedia, že sa postaví veľká železničná stanica alebo určitý počet nemocníc, tak to naozaj urobia. U nás je to, bohužiaľ, dlhodobo najmä o tlačovkách a inom divadle, a na reálnu prácu neostáva čas.

Takisto by malo platiť, že každý, kto ide do politiky, by mal byť schopný primerane sa správať a vystupovať. Štátnicky. Iste, sú aj situácie, keď sa človek nahnevá, aj sa vyjadrí trochu ľudovejšie. Ale mala by to byť úplná výnimka. My dnes smerujeme k presnému opaku. A má to hrozný dopad na spoločnosť. Asi ste si tiež všimli Matovičových prívržencov: sú nielen neuveriteľne agresívni, ale ešte aj vulgárni. Nie trochu, extrémne. Dospelí ľudia s nadávkami ako najhoršie vychovaní tínedžeri, akých ste kedy stretli.

Samozrejme, že sa to dá aj inak. Jednoducho treba pamätať aj na to, že na najvyššej úrovni by sme sa mali správať kultivovane, vyjadrovať sa logicky a bez klamstiev v každej druhej vete, aj bez hrania na tie najnižšie pudy.

Práve preto, že to má veľký dopad na celkovú atmosféru v spoločnosti.

Eufória víťazstva vo voľbách a vytriezvenie

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies