Kauza rozkrádania desiatok miliónov pandemickej pomoci pokračuje

Prečo Krajniak ešte neodstúpil a prečo Hamran nie je taký rýchly ako pri zatýkaní Roberta Fica?

Po rozkradnutí 24 miliónov eur pandemickej pomoci cez schránkové firmy sa dozvedáme o firme Brigádnici s.r.o., schránkovej firme so sídlom v malej bratislavskej garsónke, ktorá podvodne dostala od tejto vlády 3,44 milióna eur, čo je vyše troj násobok toho, čo dostala najväčšia personálna agentúra na Slovensku a nič sa nedeje

Nikto si na úradoch akože nevšimol, že táto schránková firma evidoval v roku 2018 len 48 zamestnancov a v roku 2019 ich zrazu ako zázrakom mala 3125.

Vraj sa zatiaľ jedná celkovo o 37 prípadov. Možno ich nakoniec bude ešte viac a zistíme, že štát prišiel nie o desiatky, ale stovky miliónov eur, z vrecák daňových poplatníkov, ktoré už nikto nikdy neuvidí.

Stále je to náhoda, alebo sa jedná o systém?

Tak či tak, minister Krajniak by už mal konečne vyvodiť osobnú zodpovednosť a odstúpiť.

Všetci si veľmi dobre pamätáme, ako sa Matovič pred voľbami predvádzal pri schránkach Penty na Cypre. Tej Penty, ktorej zamestnancom bol aj terajší šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne a ktorej „zásadový“ Matovič takto zveril do vienka väčšinu peňazí, ktoré si odvádzame na zdravotné poistenie

Ukazuje sa, že už ani kradnutie cez schránkové firmy, nie sú tejto vláde cudzie.

„Gratulujeme za úspešné nesplnenie programu tejto vlády.Jediným programom tejto vlády tak už zostalo len dovládnuť až do roku 2024, a to za každú cenu.

 

To je však pre rozvoj Slovenska zúfalo málo.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies