Kauzu vraždy Sýkoru pre koronavírus budúci týždeň prejednávať nebudú

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn

Okresný súd Bratislava I zrušil pojednávanie, ktoré sa malo konať 21. apríla v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru.

„V predmetnej trestnej veci bol termín hlavného pojednávania, vytýčený na 21. apríla zrušený, z dôvodu prijatých opatrení pred šírením koronavírusu. Nový termín hlavného pojednávania zatiaľ vytýčený nie je,“ povedal.

Bašternák s Kočnerom sa Kuciakovi vyhrážali vyvraždením celej rodiny, uviedla vo výpovedi matka zavraždenej Martiny Kušnírovej

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F. označovaný za šéfa podsvetia v Nitre bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Naposledy sa v tomto prípade malo pojednávať v januári, prokurátor sa však pre neúčasť ospravedlnil. V októbri minulého roku sa zase jeden z obžalovaných, Marek L., z pojednávania ospravedlnil, pričom dal súhlas na konanie v neprítomnosti. Podmienkou však bolo, aby bol prítomný jeho obhajca. Ten sa však súdu pre zdravotné problémy takisto ospravedlnil. Prípad sa odročoval tiež v júni 2019, vtedy pre chorobu prokurátorky. Ešte predtým v marci bol zase hospitalizovaný jeden z obžalovaných.

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R. Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ alebo Ladislav Bališ.

Sudkyňa JUDr. Záleská, špecialistka na politické kauzy a nezákonné konania

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies