KOLÍKOVÁ: Nominácia Petry Krištúfkovej mala byť predmetom koaličných rokovaní, tvrdí ministerka

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa pri hlasovaní o splnomocnenkyni vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc zdržala hlasovania

Nominácia Petry Krištúfkovej (Sme rodina) na post splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc mala byť predmetom koaličných rokovaní. Po dnešnom rokovaní vlády to povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

„Podobne ako Veronika Remišová (Za ľudí), považujem za dôležité, aby pravidlá, ktoré súvisia s koaličnou zmluvou, a aby sa to, čo má byť predmetom koaličných rokovaní, na koaličných rokovaniach aj prediskutovalo. Mali sme za to, že toto malo byť predmetom koaličných rokovaní, ale nevetovali sme to a zdržali sme sa hlasovania,“ uviedla Kolíková. Na otázku, aký postoj chceli vyjadriť s Veronikou Remišovou svojím zdržaním sa hlasovania, však Kolíková neodpovedala.

MIMORIADNE: K Pellegriniho vznikajúcej strane sa pridávajú Raši, Žiga, Saková či Tomáš

Kolíková tiež povedala, že zvolenie novej splnomocnenkyne by rozdelila na dve časti. V rámci jednej nespochybňuje opodstatnenie mať splnomocnenca vlády pre podporu rodiny, na druhej strane sa však nechce vyjadrovať k personálnym nomináciám koaličných partnerov.

Na otázku, ako hodnotí, že vláda nakoniec schválila obsadenie tohto postu napriek výhradám strany Za ľudí, odpovedala, že nakoniec netrvali na tom, aby sa téma vrátila na koaličné rokovania.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies