MIMORIADNE: K Pellegriniho vznikajúcej strane sa pridávajú Raši, Žiga, Saková či Tomáš

Pellegrini to oznámil na dnešnej tlačovej konferencii

K novovznikajúcemu subjektu podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) Petra Pellegriniho (Smer-SD) sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj-Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč. Pellegrini to oznámil na dnešnej tlačovej konferencii. Potvrdil, že založí novú politickú stranu bez sponzorov v pozadí, ktorá bude silno antifašistická. Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň.

„Na septembrovej parlamentnej schôdzi môže náš novozaložený subjekt zmeniť skladbu v pléne. Stojí nás tu jedenásť, no toto číslo ešte nie je konečné. Sme pripravení pracovať a verím, že v septembri, keď bude zaregistrovaná strana, sa k nám pridajú ďalší kolegovia z parlamentu. Cítime taktiež silnú podporu z regiónov,“ priblížil podpredseda parlamentu. Nepredpokladá však, že sa k nim pridajú politici z iných politických strán, ale väčšinou to budú súčasní členovia opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Zopakoval, že súperom jeho vznikajúcej strany nebude Smer-SD, ale súčasná vládna koalícia. Názov strany zatiaľ nemajú ustanovený.

Poslanec NR SR a primátor Kežmarku Ján Ferenčák na tlačovke prízvukoval, že strana v čele s Pellegrinim dokáže presadiť politiku zodpovednej zmeny a sociálnej demokracie, ktorej cieľom je chrániť a pomáhať ľudom. „Verím, že sa nám to podarí a táto strana bude príťažlivá pre všetkých z vás,“ povedal Ferenčák.

Erik Tomáš na tlačovej konferencii vysvetlil, že dlhodobo presadzoval alternatívu v podobe jednotného Smeru-SD na čele s Pellegrinim, ale ukázalo sa, že tento model je nerealizovateľný. „Necítil som v strane snahu o zmenu, po ktorej sme viacerí volali, preto som sa rozhodol prijať ponuku Petra Pellegriniho,“ ozrejmil Tomáš.

Pellegrini 10. júna oznámil, že sa vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD, ktorého členom bol 20 rokov. Svoje rozhodnutie označil za jedno z najťažších v doterajšej politickej kariére. Zdôraznil, že si už nevedel predstaviť vedenie strany v tandeme s jej doterajším predsedom Robertom Ficom.

PELLEGRINI: Ak sa podozrenia v kauze NASES nepotvrdia, Remišová musí zložiť funkciu

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies