Kolíková si vie predstaviť, že by bola líderkou Za ľudí

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) si vie predstaviť, že by bola líderkou strany Za ľudí. S nikým sa však nerozprávala o tom, kto by mal potenciálne kandidovať za predsedu strany. Podľa nej je predčasné o tom hovoriť. Tvrdí, že je na mieste, aby sa do momentu, ako bude snem, v strane rozprávali o tom, kto má byť lídrom. Dobrým kandidátom by podľa nej mohol byť aj podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga. Povedala to v dnešnej relácii televízie TA3 V politike.

Kolíková uviedla, že je zrejmé, že majú v strane „dynamiku“, no nemyslí si, že to spôsobila vládna kríza. Tá podľa nej skôr veľa vecí ukázala. Rovnako si nemyslí, že v strane majú dve krídla. Tvrdí, že väčšina poslaneckého klubu aj predsedníctva chce snem.

Nezvolenie Tomáša Lehotského (Za ľudí) za podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) podľa nej vypovedá o tom, že koalícia nefunguje dobre. „Netvárme sa, že funguje dobre, keď nebol zvolený podpredseda parlamentu,“ podotkla. Lehotský získal v tajnej voľbe 75 hlasov, pričom na zvolenie do funkcie potreboval získať hlasy nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) robí podľa Kolíkovej všetko preto, aby táto koalícia fungovala.

Škandalózne odhalenia a dôkazy o fatálnom zneužívaní vyšetrovateľsko-prokurátorskej junty

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies