Škandalózne odhalenia a dôkazy o fatálnom zneužívaní vyšetrovateľsko-prokurátorskej junty

Publicista a politický analytik Roman Michelko komentuje vo svojom videoblogu potvrdené podozrenia o fungovaní zločineckej skupiny v NAKA využívajúcej falošné svedectvá kajúcnikov.

Celý systém je totiž založený predovšetkým na tvrdeniach udavačov/kajúcnikov Ľudovíta Makoa, bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS), Bernarda Slobodníka, bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA a Borisa Beňu, bývalého námestníka SIS. Ak by daní „kajúcnici“ mali relevantné informácie, ktoré by boli doplnené ďalšími dôkazmi, dalo by sa to akceptovať, skutočnosť je však absolútne odlišná…

Metódy, ktoré používajú vyšetrovatelia, sa blížia tým z päťdesiatych rokov. Kajúcnici majú vyšetrovateľmi napísané výpovede, ktoré majú na stoličke medzi nohami a čítajú ich s cieľom vypovedať tak, aby usvedčovali osoby, pri ktorých je ťažká dôkazná núdza, ale „jasné politické zadanie“ – dostať nepohodlných nominantov predchádzajúcej garnitúry do väzby za každú cenu. V posledných dňoch vyšli najavo viaceré okolnosti, ktoré veľmi diskreditujú súčasnú vládnu garnitúru.

Na základe uniknutých svedectiev je dnes známe, že bývalý riaditeľ daňových kriminalistov, ktorý má na svedomí ekonomickú kriminalitu obrovského rozsahu, Ľudovít Makó sa stretal s Igorom Matovičom ešte v čase, keď bol opozičným poslancom, a teda keď už Ľudovít Makó naplno páchal svoju trestnú činnosť. Stretli sa viackrát dokonca aj v čase, keď už bol Igor Matovič premiérom, a napriek tomu, že bolo jasné, že Ľudovít Makó má na svedomí zásadné kauzy, pripravoval sa jeho prestup do SIS. Vedenie SIS, ako sa neskôr ukázalo a dokázalo, bolo „správne motivované“. Aby s takýmto prestupom súhlasilo, bolo SIS prisľúbené navýšenie rozpočtu o dvadsať miliónov eur. A nešlo len o planý sľub. V priebehu roka sa naozaj rozpočet SIS navýšil o dvadsať miliónov eur v štyroch tranžiach: 5. júla 2020 o sumu päť miliónov eur, 8. decembra 2020 o desať miliónov eur, 21. januára 2021 o jeden milión eur a nakoniec 18. februára 2021 o štyri milióny eur. Spolu teda presne o dvadsať miliónov eur. A to všetko v čase, keď bol Igor Matovič premiérom. Systém fungoval nasledovne.

Operatívci pripravili „kajúcnikom“ výpovede, ktoré mali dostať vybraných ľudí do väzby. Zásadné svedectvo o tom, aké metódy sa používajú, podal aj protiústavne zatknutý advokát Martin Ribár, ktorý bol protiprávne v kolúznej väzbe od roku 2019 spolu 565 dní. Nakoniec bol prepustený až rozhodnutím Ústavného súdu SR. Podľa jeho svedectiev mu vyšetrovatelia dávali návrhy, aby svedčil tak, ako chceli a ak by svedčil krivo, mal sľúbené, že do týždňa bude na slobode. Jeho nezlomili, rovnako ako ďalších ľudí v kolúznej väzbe. Nie všetci sú však takí odolní, aby útrapám väzby dokázali dlhodobo vzdorovať.

Čo urobí táto vyšetrovateľsko-prokurátorská junta?

Len vďaka tomu, že Maroš Žilinka si zobral kauzu Zuriana a Kaľavského, neskončili v kolúznej väzbe. Žilinka dal dvakrát návrh na disciplinárne konanie voči Lipšicovnu námestníkovi Petrovi Kyselovi . Ten nebol schopný dať za päťdesiatšesť dní vyjadrenie k žiadosti obžalovaného ku kolúznej väzbe. Táto junta má tak jedinú šancu : narafičiť vykonštruované obvinenia na Maroša Žilinku s cieľom dostať ho do kolúznej väzby. Prešiel im šéf SIS, tak prečo nie aj generálny prokurátor.

Za čo to je vlastne v kolúznej väzbe bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik? Za jeho pobyt v kolúznej väzbe môže skutočnosť, že sa ako prokurátor špeciálnej prokuratúry neodvolal proti prepusteniu údajného bossa podsvetia Ľubomíra Kudličku, ktorého prepustil šéf senátu Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment. Toto rozhodnutie zároveň „posvätil“ aj súčasný šéf Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubala.

Treba priznať, že Dušan Kováčik nepožíval vo verejnosti práve veľkú mieru dôveryhodnosti, aj preto je dôvod jeho väzobného stíhania priam škandalózny. Zároveň Robert Fico naznačil, že práve sudca Juraj Kliment už so spomenutým bossom podsvetia hrával golf. Z kontextu je jasné, že dôkazy (fotografie) asi majú v Smere-SD k dispozícii. Ak si uvedomíme, že sudca Juraj Klimet bol osobným nominantom Igora Matoviča na post predsedu Najvyššieho súdu SR, čomu zabránila dohoda ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a prezidentky Zuzany Čaputovej, a následne bol jeho nominantom aj na post generálneho prokurátora . Na tieto špinavosti sa už nedá pozerať.

Prokurátor Ondrej Repa bol slušným policajtom usvedčený, že univerzálnemu svedkovi „podnikateľovi“ Petrovi Petrovovi – „Tigrovi“ sľúbil beztrestnosť za celú sériu ťažkých trestných činov, ak bude správne svedčiť. Všetky tieto informácie majú všetky redakcie, miesto toho, aby ich zverejnili, do roztrhnutia tela obhajujú neobhájiteľné.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies