Lipšicovo krídlo v hnutí Sme rodina sa chce zbaviť Borisa Kollára, tvrdí Fedor Flašík

Neuveriteľné? Fedor Flašík, biznisman, zakladateľ Smeru a marketér vyhlásil:  „Mám pocit, že Boris bude čeliť väčšiemu nebezpečenstvu vo vnútri strany (mimo jeho rodiny ) ako od koaličných či opozičných strán. Robia na tom už dlho…” uviedol na sociálnej sieti.

Pre ParlamentnéListy.sk Flašík doplnil, že je to len jeho pocit, ale možno sa teraz bude lámať chlieb v strane.

Podľa Flašíka pojmom vo vnútri strany mimo jeho rodiny mal na mysli predovšetkým vlastných straníkov z Lipšicovho krídla. „No zatiaľ to bez Borisa nešlo (pozri kandidát na prezidenta atď.). Som zvedavý, či si trúfnu teraz,” uviedol Flašík.

Ako na to  prišiel?

„Vychádzam z toho poznania, že Krajniak si svojho času vyskúšal kandidovať za prezidenta. Keď im to nevyšlo, lebo pohorel, tak Borisa akceptujú. Ale to je len môj pohľad,” uviedol Flašík pre ParlamentnéListy.sk.

Podľa Flašíka je nebezpečné tzv.Lipšicovo krídlo, ktoré sa chce Kollára v strane zbaviť.

„Som presvedčený, že tam to krídlo okolo pána Krajniaka a Pčolinského by to radi robili tak. Myslím si, že tam je väčšie nebezpečenstvo už niekoľko rokov. Oni len potrebovali tvár, našli si Borisa, Boris to splnil na 200 percent. Ale oni cítia tie boľavé stránky tej minulosti, ktoré budú stále spájané s tým hnutím a tak ďalej…”

Podľa Flašíka problém týchto poslancov doteraz bol, že mali nulový výtlak na voliča. Ukázalo sa to podľa neho v prezidentských voľbách, kde Milan Krajniak zistil, že má menej percent ako trebárs Eduard Chmelár. Flašík odmieta, že by Krajniak kandidoval napríklad preto, aby ho ľudia spoznali.

„To je veľa peňazí na to, čo spravíte za oveľa menej peňazí. Podľa mňa si chcel vyskúšať, či by mohol byť raz predsedom Sme rodina, nevyšlo, tak sa zaradil. Nemusí to byť pravda, ja to tak ale cítim, že tento Posledný križiak a podobne, že toho Borisa zatiahli…”

A aké nástrahy podľa Flašíka hrozia Kollárovi pre diplomovku vo vlastnej strane konkrétne? Môže sa pokojne stať, že Boris povie koaličným partnerom – tak keď mám odísť ja, tak celá strana, a oni povedia, nie, my nikam nejdeme, my sme zodpovední, uzatvára svoj potenciálny scenár pre ParlamentnéListy.sk Flašík.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies