Matovič, či Sulík  – vyber si svojho fašistu!

V slovenskej vláde dnes v otázke pandémie bojujú dve protichodné skupiny – Matovičovci a Sulíkovci. A ja naozaj neviem vyhodnotiť, ktorá z nich je šialenejšia.

Matovičovci blúznia, že netreba nič otvárať, deti majú ostať doma a lockdown forever. Síce máme zhruba také čísla ako v októbri, ale vraj sa na nás rúti Omikron. Zase už majú nového bubáka.

Z celého sveta prichádzajú správy, že Omikron má ďaleko menšiu smrtnosť a jeho priebeh je mierny, čiže sa dostávame na úroveň sezónnej chrípky. Ale Matovič straší ako Baba Jaga, lebo okrem zastrašovania Slovákov už v rukách nemá žiadne tromfy.

A tak sa udržuje núdzový stav aj zákaz zhromažďovania – na proteste vonku môžete byť len šiesti, ale do divadla dovnútra môžete ísť päťdesiati, lebo to dáva perfektný zmysel. Bezmozog rulez.

Druhý extrém predstavujú Sulíkovci. Tí by síce všetko otvárali, ale ako správni fašisti – iba pre zaočkovaných. Naopak, polovici národa, ktorá je nezaočkovaná, treba znepríjemniť život tak, že ich donútime sa zaočkovať. Lebo sme „dobytok“ a „svine“, pamätáte.

Táto taktika nie je v dejinách nová. Práve čítam výbornú historickú štúdiu o Hiterovej Tretej ríši. Citujem:

„Na konci roku 1938 sa režim sústredil na to, aby znepríjemnil život Židom tak, ako len bolo možné, aby zvyšoval tlak na ich emigráciu.“

Vidíte nejaký rozdiel medzi Hitlerom/Göringom a Sulíkom/Cigánikovou? V oboch prípadoch ide o učebnicovú segregáciu – a účelovú diskrimináciu. Hitler sa osobitne zasadzoval za to, aby Židia nesmeli chodiť do obchodov a kúpeľov – pripomína vám to niečo?

A nie, pandemické výhovorky neplatia, pretože aj vakcinovaní prenášajú Covid a ich ochrana pred Omikronom je dramaticky menšia. Prečo by mali chodiť do obchodov iba oni?

Neexistuje dôvod pre diskrimináciu a nerovnosť a je mimoriadne trápne, že strany, ktoré sa hlásia k liberalizmu, dnes najviac pripomínajú nacistických pohlavárov. John Locke si trieska lebku o rakvu.

Slovensko sa už dávno malo otvoriť. Pre všetkých. Posilniť kapacity nemocníc, dodržiavať rozumné opatrenia, v nevyhnutných prípadoch testovať kvalitnými testami. Ale nie tento štátny teror.

Kým sa bijú dve skupinky šialencov v slovenskej vláde, kto bude za väčšieho fašistu, pribúdajú správy o negatívnych účinkoch očkovania.

Ľudia padajú ako kabele, odrazu sa nezobudia – práve včera mi kamarát hovoril o mladej mamičke, ktorá zomrela pár týždňov po očkovaní. Mortalita pribúda, ale jasné – žiadna súvislosť s očkovaním sa nikdy oficiálne nezistí, lebo zisky Pfizeru predsa musia rásť.

A ak sa niektorí lekári odvážia povedať pravdu, tak na nich spustia hon na čarodejnice. Ja vám poviem svoju osobnú skúsenosť: moja blízka príbuzná cez Vianoce prekonala Covid, je staršia a polymorbidná. Veľmi rizikový pacient.

Našťastie mala starostlivého lekára – Petra Liptáka. Toho Liptáka, ktorý sa nebojí liečiť a ktorého prenasleduje Hegerova účtovníčka z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Naša príbuzná je v poriadku. Rovnako ako ďalší jeho pacienti. Ale jasné – upáľme ho.

Ďalší z prenasledovaných expertov, ktorí varujú pred mRNA očkovaním, je doktor Ján Lakota. Naslovovzatý odborník, ktorý všetkých tých sabakov a čekanov kedykoľvek strčí do vačku.

Nedávno mi posielal šokujúcu štúdiu z americkej Kolumbijskej univerzity – vedci zistili, že 6 týždňov po očkovaní sa dramaticky zvyšuje mortalita pacientov.

https://www.proselitismodellascienza.it/…/publication…/

Podľa doktora Spira P. Pantazatosa dosahuje potenciálny počet obetí očkovania v USA stovky tisíc – lenže o týchto prípadoch sa nehovorí a ak sa náhodou niekto odváži ceknúť, spravia mu zo života peklo.

Nejdem nikoho strašiť, ale tieto štúdie predsa nemôžeme ignorovať. A je choré upaľovať vedcov, ktorí upozorňujú na riziká očkovania proti vírusom – veď to je čistý stredovek.

Ľudia majú právo na obavy z mRNA očkovania. Technológia mRNA môže spôsobovať vážne problémy – je nová a nikto presne nemôže vedieť, aké negatíva prináša.

Ak sa niekto rozhodne to risknúť, želám mu len to najlepšie a kiež by sa mu nič nestalo. Plne rešpektujem zaočkovaných ľudí, vľak aj mnohí moji kamaráti sú očkovaní – prajem im pevné zdravie. Ale preboha, nesmieme do toho ľudí nútiť – je také trúfalé požadovať slobodu?

Matovičovci chcú šikanovať celú spoločnosť, Sulíkovci chcú šikanovať tých nezaočkovaných. My v Smere ponúkame tretiu cestu – zdravý rozum. Nešikanujme nikoho a dajme ľuďom slobodu. Hrozný extrém, že?

 

Na núdzový stav neexistuje na Slovensku jediný dôvod. Ani na segregáciu. Ani na povinné očkovanie. Nevyberajme si medzi Matovičom a Sulíkom – odmietnime všetky formy fašizmu.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies