Matovič v Rusku Remišovej neprekážal, Žilinka áno

Najneschopnejšia ministerka tejto vlády Veronika Remišová by rada disciplinárne stíhala generálneho prokurátora za jeho cestu do Ruska. Vraj tým pošliapal hodnoty ľudských práv, na ktorých je Slovensko postavené. Pani Remišová má zjavne všetku robotu hotovú, eurofondy zrejme čerpáme jedna radosť, slovenský vidiek sa utešene rozvíja, a tak prišiel čas montovať sa do oblasti, do ktorej sa rozumie na úrovni svojej znalosti výšky DPH.

Ale nechajme bokom odbornú stránku, spýtajme sa politicky. A čo vlaňajšia návšteva Igora Matoviča v Rusku kvôli Sputniku, pani Remišová? To bolo v poriadku?

Igor Matovič vtedy:

– konal úplne mimo svojich kompetencií, pretože minister financií nemá čo dohadovať nákup liekov

– uzavrel zmluvu, utajenú v rozpore so slovenským právom

– zaplatil bez akéhokoľvek súhlasu vlády či zmeny rozpočtu

– a výsledkom bolo jeho obrovské fiasko, keď sa namiesto sľubovaného pol milióna dalo Sputnikom zaočkovať pár tisíc ľudí

Kde ste vtedy boli? Prečo ste nekričali, prečo ste ho nešli stíhať a odvolávať? Jáj, aha, jasné – je to váš bývalý stranícky šéf a vaša jediná nádej, že vás ešte raz na kandidátke OĽaNO prepašuje do parlamentu.

Rozhodne odmietam takéto politické tlaky na generálneho prokurátora. Jeho nezávislosť je celej vládnej koalícii tŕňom v oku, a tak už rok ho intenzívne zastrašujú. Vydržte, pán Žilinka, a robte si svoju prácu tak, aby ste strážili zákon, a nie robili marionetu neschopnej bábkoherečke a jej kumpánom.

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies