Matovičov obludný režim sa rozpadáva, nastupuje nájomný inkvízitor Lipšic

Nájomný inkvizítor Lipšic tvrdí, že Moniku Jankovskú nebolo možné pustiť z väzby na kauciu 100 tisíc eur.

„A vie, že klame, pretože platí Európsky dohovor o ľudských právach, ktorý  má v tomto prípade prednosť pred slovenským Trestným poriadkom. A ten garantuje  právo obvineného na kauciu, ktorú nemožno obvinenému vziať len konštatovaním, že slovenský Trestný poriadok to neumožňuje. Lipšicovi nevadí, že mu to opakovane vysvetlil aj najvyšší súd a hovorí o mimoriadnom opravnom prostriedku, aby ponechal Jankovskú vo väzbe. Veď to je jeho úloha, daň, ktorú musí Matovičovi za zvolenie v národnej rade zaplatiť. Ale keďže takýto postup by trval nejaký čas a Jankovská by išla na slobodu, Lipšic nezaváha a spoločne so slávnym prokurátorom špeciálnej prokuratúry Repom zabezpečuje divadlo pre pozvaných novinárov. Dva kroky od dverí väznice totálne zničenú a poníženú Moniky Jankovskú kukláči zadržia a čelí návrhu na opätovné vzatie do väzby,“

Ide o čistý fašizmus, pretože na takýto postup neexistujú žiadne dôvody

Monika Jankovská bola vo väzbe rok, mohli ju vyšetrovať, ale nerobili tak. V jej prípade sa robili úkony len výnimočne. Predseda strany SMER – SD Robert Fico vyslovil presvedčenie, že sudca, ktorý bude rozhodovať o ďalšej väzbe Moniky Jankovskej, nepodľahne tlaku Denníka N, SME či Aktualít, nebude sa báť negatívnej publicity za svoje rozhodnutie a umožní Moniky Jankovskej, aby sa obhajovala na slobode.

„Zdá sa, že aj tento plán sa Lipšicovi a Matovičovi rúca. Preto ma vôbec neprekvapuje, že dnes boli v prípade M. Jankovskej oznámené aj ďalšie obvinenia proti bývalým policajným funkcionárom, vrátane bývalého prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara. Matovičova soldateska vie, že aj títo budú musieť byť o chvíľu prepustení, tak prikúrili pod kotlom a urobia čokoľvek, aby nemuseli pozerať na otvorené dvere na väznici, z ktorých vychádzajú ďalší a ďalší obvinení a na to, ako sa proti ním rušia obvinenia,“ dodal predseda strany.

Netreba ďalšie dôkazy, že hon na opozíciu a jej predstaviteľov je čisto politicky motivovaný. Aj keď krok za krokom vychádza pravda na povrch, po Matovičovi a jeho duševnej zvrátenosti tu zostanú desiatky ľudí nespravodlivo poškodených na celý život.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies