Matovičova vláda sa postupne znefunkčňuje

Ako chcú vládnuť?

Dnes ráno bombasticky oznámila podpredsedníčka Štátnych hmotných rezerv, že v priebehu dňa odstúpi z funkcie vraj kvôli diletantskému a netransparentnému riadeniu šéfa rezerv Jána Rudolfa (obaja boli dosadení touto vládou).
Medzitým sme si minulý týždeň prečítali, ako ministra pôdohospodárstva Mičovského už opustili všetci relevantní poradcovia. Nemajú pocit, že ich práca má akýkoľvek zmysel, minister sa v rezorte stratil, riadiť nič nevie a nejaké pozitívne zmeny tak ťažko presadí.
Minister zdravotníctva Krajčí sa síce vnútorným rozporom chce vyhnúť tak, že vyštváva z ministerstva všetkých schopnejších ľudí (presnejšie, robí to jeho šéf úradu Kolník, ktorému Krajčí odovzdal bezprecedentné formálne aj neformálne právomoci). Ale medzitým sa mu začali búriť samotní zdravotníci, práve kvôli neschopným ľuďom, ktorých všade podosádzali. Najsilnejšie to vybuchlo v popradskej nemocnici, kde už polovica zamestnancov podpísala výzvu na odchod nového vedenia a lekári podávajú výpovede jeden za druhým.

Ľudia takmer vo všetkých rezortoch,  pre dosadzovanie úplne neschopných nominantov sú naštvaní. Vláda Igora Matoviča, za pár mesiacov je schopná znefunkčniť sa úplne sama.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies