Matovičovu vládu chráni najmä nevedomosť občanov

Vládnu kriminálnym spôsobom: V Bruseli rozprávajú, že podporujú ľudí a firmy, v skutočnosti nerobia takmer nič

Keď som bol ministrom, verejne som sľúbil, že učiteľom z eurofondov prilepšíme desiatkami miliónov eur k platu. Jeden projekt, za 36 miliónov, ktoré mali úplne priamo ísť učiteľom, som aj predstavil. Ďalšie desiatky miliónov si mali administrovať priamo školy a z nich platiť aj príplatky učiteľom.
Robili sme to tak, lebo pravidlá EÚ nám neumožňovali eurofondy použiť na platy učiteľov, tak sme to išli trochu oklamať a učiteľov sme zahŕňali do projektov. Proste, aby sa aj k nim, priamo do ich peňaženiek, eurofondové peniaze dostali.

Robili to predo mnou už iní ministri. A to nebola krízová doba. Proste, snaha bola, čo najviac eurofondov minúť, nejako. Hlavne, nech sa tie peniaze dostanú do ekonomiky.
Porovnajte si to s tým, čo sa deje dnes. Vláda má k dispozícii bezprecedentné objemy eurofondov, ktoré môže okamžite použiť na pomoc ľuďom. Teda, nie, že môže, MALA BY: ona sa tak totiž zaviazala voči Bruselu.
Ale nerobia to, pomoc je stále symbolická. A nielen to. Táto vláda Slovensko neskutočne zadlžila. Ale nie preto, aby pomáhala ľuďom. Oni na tých peniazoch stále sedia.

Prečo?

Kombinácia snahy nechať si niečo pre seba, až konečne, pri svojej nekonečnej neschopnosti, dajú dokopy nejaké projekty, a proste tej neschopnosti hocičo zorganizovať.
Je to neskutočné, strašné. Jediné, čo ich chráni, je to, že ľudia si zďaleka neuvedomujú rozsah toho, čo by vláda mohla robiť a toho, čo robí, presnejšie, nerobí.

Keby si to ľudia uvedomovali, čakali by pred Úradom vlády s vidlami a priamo by ich pri vystupovaní z tých bavorákov na ne napichovali.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies