Mníchovská zrada nebola len o nacistickom Nemecku a fašistickom Taliansku

Dňa 30. septembra 1938 o druhej nadránom podpísali západné demokratické mocnosti s Hitlerom a Mussolinim tzv. Mníchovskú dohodu – najväčšiu zradu v našich národných dejinách.

Áno, áno, v týchto chvíľach pred 82 rokmi Západ pitval našu vlasť a spoločne s fašistami sa rehlil nad tým, že nás likviduje – o nás bez nás.

Spoločne s Robertom Ficom navrhneme v parlamente pamätný deň obetí Mníchovskej zrady – nech si celý národ v tento tragický deň pripomína, že západným mocnostiam sa nedá veriť. Som veľmi zvedavý, ako zahlasujú poslanci vládnej koalície, ktorí pred pár dňami schválil pamätný deň invázie Varšavskej zmluvy z roku 1968. Aspoň naši veľkí „demokrati“ ukážu, či im ide o spravodlivosť, alebo si len chceli kopnúť do „Rusov“.

Mníchovská zrada nebola len o nacistickom Nemecku a fašistickom Taliansku. Nestačí mávnuť rukou, že fašizmus je preč a tým to hasne. Bola to kolosálna zrada demokratického Francúzska a demokratickej Británie. Toho „dokonalého“ Západu. Tých voňavých demokratov. Česko-Slovensko by sa dokázalo Hitlerovi brániť, ak by sa za neho západní spojenci postavili. Ale kvôli Mníchovskej zrade nestálo len proti Hitlerovi, ale aj proti Francúzom a Britom. Obetovali nás. A obetujú nás vždy.  Jediný, kto sa za nás postavil, bol Sovietsky zväz. Hej, hej, ako hovoria liberáli – tí zlí „Rusi“. Tí zlí „komunisti“. Tí, do ktorých je dnes také módne kopať.

Zrada prišla zo Západu, sloboda prišla z Východu. Budem to opakovať dokola, lebo taká je historická pravda. Oslobodil nás Sovietsky zväz a najviac sa obetoval ruský národ. Nikdy nesmieme zabudnúť. Jedni zradili, druhí oslobodili.

Chráňme si náš národný záujem a nepodhadzujme sa západným mocnostiam. Mníchov 38 nech je mementom pre budúce generácie. Pre všetkých vlastencov, pre všetkých ľavičiarov. Nech tento čierny deň našich dejín pripomína odkaz v každom slovenskom kalendári – pamätný deň zrady. Západnej zrady.

Nezabudneme. Nikdy.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies