MZV: Upozorňuje občanov na dočasný zákaz vstupu do Čínskej ľudovej republiky
PODPORIŤ

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) upozorňuje slovenských občanov a cestujúcu verejnosť na dočasný zákaz vstupu do Čínskej ľudovej republiky (ČĽR). Rezort diplomacie o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Opatrenie je zavedené v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 a vzťahuje sa na cudzích štátnych príslušníkov, ktorí sú držiteľmi víz a povolení na pobyt v určitej kategórií do ČĽR. Obmedzenie sa týka tiež držiteľov podnikateľského cestovného povolenia Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce – APEC Business Travel Card.

„Cudzí štátni príslušníci prichádzajúci do Čínskej ľudovej republiky z humanitárnych dôvodov, alebo s cieľom vykonávať nevyhnutné ekonomické, obchodné vedecké či technologické aktivity, budú môcť i naďalej požiadať o vízum na veľvyslanectvách alebo konzulátoch ČĽR vo svete. Vízum udelené po 28. marci umožní vstup do krajiny a nebudú sa naň vzťahovať vyššie uvedené obmedzenia,” ozrejmilo ministerstvo.

Slovenskí občania s platnými povoleniami na pobyt v ČĽR pre prácu, osobné záležitosti, alebo zlúčenie rodiny, môžu bezplatne požiadať o čínske víza na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave. Od žiadateľov sa vyžaduje, aby podpísali tlačivo zdravotného vyhlásenia, týkajúce sa žiadosti o vízum a dodržiavali opatrenia na prevenciu epidémie prijaté miestnymi vládami ČĽR po vstupe do krajiny.

Odstránenie Matoviča nemôže byť cieľom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies