Najčítanejším denníkom je Nový čas, najpočúvanejšie je Rádio Expres

Najčítanejším denníkom je Nový čas, ktorý v rámci populácie číta 14 percent Slovákov. Na druhom mieste je Plus jeden deň so šiestimi percentami, tretí je denník Pravda s rovnakou čítanosťou. Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 6. januára do 21. júna uskutočnila agentúra Median SK na vzorke 4 140 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Najpočúvanejším rádiom je Rádio expres (18 percent) pred Rádiom Slovensko (15 percent) a Fun rádiom (10 percent).

Z denníkov sa na ďalších priečkach umiestnili Sme (6 percent), Hospodárske noviny, Denník N a Šport po tri percentá. Celková čítanosť celoštátnych denníkov dosahuje 31 percent populácie. Z týždenníkov číta najviac ľudí Plus sedem dní (6 percent) pred Báječnou ženou (5 percent) a týždenníkom Život (4 percentá). Najčítanejším mesačníkom je Záhradkár (6 percent). Nasledujú Nový čas krížovky a mesačník Zdravie, ktoré číta päť percent obyvateľov.

Spomedzi televízií je na tom najlepšie televízia Markíza, ktorú sleduje 40 percent Slovákov. Druhú televíziu Joj sleduje 28 percent obyvateľov a tretiu Jednotku 24 percent respondentov. Súhrnná sledovanosť všetkých televízií je 77 percent.

Odstránenie Matoviča nemôže byť cieľom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies