Na núdzovom stave profitujú najbohatší

Stačilo

Ďalšia „krásna“ štatistika ukazuje, ako sa najbohatší oligarchovia počas lockdownu doslova kúpu v peniazoch a drobné slovenské prevádzky a obchody sú zatvorené, na pokraji krachu. Veľké korporácie a zahraničné supermarkety majú každý deň tržby ako na Vianoce.

Našu výzvu na prijatie odškodňovacieho zákona pre ľudí vláda mlčky ignoruje, ale miliardárom a bankám vytvára na požiadanie ideálne podhubie, aby zbohatli ešte aj na koronakríze.

Medziročne si polepšili nielen najbohatší Slováci Ivan Chrenko a Jaroslav Haščák, ktorí zarobili o 170 miliónov eur viac, ale aj ďalší pracháči v celej Európe. Píše o tom článok https://e.dennikn.sk/minuta/2340854

Jaroslav Haščák, s ktorým zohrala Matovičova vláda a NAKA divadlo so zatýkaním, kedysi družne debatoval s Jirkom Malchárekom a vyhlásil, že „demokracia je nah**o systém a volič je ho**o“, lebo vraj nič nevie.

V januári 2020 sa Haščák na súde nechal počuť, že vyznáva liberálny kapitalizmus, ukotvenie v euroatlantických štruktúrach a ním platení novinári podpisujú etický kódex, podľa ktorého musia písať v súlade s týmito názormi…

Aký význam má teda lockdown? V koho prospech hrá? Slušný pracujúci človek sa musí uskromňovať, naháňať za každým centom a so smútkom pozerať na krachujúce prevádzky vo svojom okolí.

Inému „koronakríza“ vyhovuje, hrabe milióny, skupuje lacno skrachované podniky a môže si dovoliť ďalšie noviny, ďalších novinárov pre pekné promo svojho biznisu a „liberálnych hodnôt“.

Podľa Ústavy SR sú všetci ľudia slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Stále máte ten pocit? Ja nie..

Pavlína Matovičová sa nabalila na úkor drobných investorov, Arca Capital skončila v rešrukturalizácii

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies