Nadmerné úmrtia nemá na svedomí Covid, ale dôsledky protipandemických opatrení

Kanadská štatistická agentúra Stats Canada uviedla, žeza prudký nárast počtu úmrtí v celej krajine sú zodpovedné tak odkladané lekárske zákroky, ako aj zvýšené užívanie návykových látok.

Veda potvrdila varovania odborníkov: „Nadmerné úmrtia nemá na svedomí koronavírus, ale lockdowny. Za nadmerné úmrtia v Kanade, ktoré zdravotnícky a politický establišment zvaľuje na nový koronavírus, môže skôr nútenie ľudí zostávať doma namiesto toho, aby žili bežné životy,“ uvádza kanadský Natural News. Za úmrtia môže odkladanie zdravotných zákrokov aj nadmerné užívanie drog.

S takýmto tvrdením prichádza kanadský časopis Natural News. A že nejde iba o nejaký výkrik do tmy. Potvrdzuje aj popredná kanadská štatistická agentúra. Tá vydala správu, ktorá naznačuje, že to, čo tohto roku zabíja viac ľudí v porovnaní s predošlými rokmi, je reakcia vlády na koronavírus. Nie vírus samotný.

Odkladané zákroky a návykové látky

Ako uvádza Stats Canada, za prudký nárast počtu úmrtí v celej krajine sú zodpovedné tak odkladané lekárske zákroky, ako aj zvýšené užívanie návykových látok. Vo svojej správe uvádza: „V prvých mesiacoch pandémie bol týždenný počet nadmerných úmrtí a úmrtí spôsobených ochorením COVID-19 takmer v zhode a postihovali zväčša staršiu populáciu. V poslednom čase je ale počet nadmerných úmrtí vyšší, než počet úmrtí z dôvodu ochorenia COVID-19 a tieto úmrtia postihujú mladšiu populáciu, čo naznačuje, že teraz sú v hre aj iné faktory, vrátane nepriamych dopadov pandémie.“

Lekári sa postavili na odpor: Falošná farmácia? Falošné testy? Zlaté štandardy?

Agentúra Stats Canada odhaduje, že v roku 2020 bolo v Kanade asi 296 373 úmrtí. To je o 13 798 úmrtí viac. Ide o 5 percentný nárast oproti tomu, čo sa v tomto období očakávalo.

Užívatelia drog a návykových látok, ktorí by sa inak zúčastňovali liečebných programov pre nadmerné užívanie návykových látok, už viac nemohli chodiť na svoje stretnutia. To viedlo k pokračujúcemu užívaniu drog, ktoré mnohých z nich zabilo. Podobne aj vládna agentúra Alberta Health Services hlásila od vypuknutia pandémie pokles tak zabezpečenia, ako aj využívania programov liečby užívania návykových látok a tiež nárast počtu s opiátmi súvisiacimi núdzových situácií a úmrtí.

Nezabíja len vírus

Toto však nie sú jediné obete “nepriamych následkov“ pandémie. Agentúra Stats Canada vydala aj ďalšiu správu o sociálnych a ekonomických dopadoch lockdownov. Vo svojej správe uvádza, že mnohí Kanaďania sa napríklad nemohli dostaviť na rakovinové skríningy, iní zasa k poradcom pre duševné zdravie. Obe reštrikcie mali negatívny vplyv na tých, ktorí také služby potrebovali. A to až do tej miery, že niektorí zomreli.

Znepokojujúce čísla

Stats Candada uvádza znepokojujúce čísla. „Čo sa týka rakoviny konečníka a hrubého čreva, mohol šesťmesačný odklad prvotného skríningu zvýšiť výskyt rakoviny o 2200 prípadov. Z toho mohol byť odklad zodpovedný za o 960 viac úmrtí na rakovinu,“ uvádza sa v spomínanej správe. „Pokiaľ ide o skríningy na rakovinu prsníka, trojmesačné prerušenie by mohlo v období rokov 2020 až 2029 zvýšiť počet prípadov diagnostikovaných v pokročilých štádiách o 310; a úmrtí na rakovinu o 110,“ píše sa ešte v správe.

Šesťmesačné prerušenie by mohlo viesť k ďalším 670 prípadom rakoviny v pokročilom štádiu a k ďalším 250 úmrtiam na rakovinu. Podľa oficiálnych vládnych údajov zomrelo na Covid-19 len 22000 Kanaďanov. Do toho sú však zarátané aj nesprávne priradené úmrtia, ktoré podľa vyššie uvedenej správy, boli spôsobené skôr lockdownami z dôvodu ochorenia Covid-19, než samotným vírusom, myslí si kanadská vládna agentúra.

Súvislosť medzi mikrotrombami a vakcínou Astra Zeneca potvrdená

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies