Nechajte nás športovať

Pretože nesmieme zabudnúť na nikoho!
Politici radi využívajú úspech športovcov, pokiaľ majú úspech a práve šport je to, čo nás ako národ dokáže (aj keď len na pár chvíľ) sceliť, vďaka športovcom vieme byť hrdí na to, že sme Slováci a vieme to aj verejne prezentovať (napr. štátne symboly na spätných zrkadlách našich áut).
 A za to som veľmi vďačný, zároveň však netreba zabúdať na to, že práve vďaka športu sa dá predchádzať mnohým zdravotným problémom, pretože má dokázateľne blahodárne účinky na imunitu a aj psychickú pohodu ľudí.
Veď nie nadarmo sa hovorí: „v zdravom tele, zdravý duch“.
No tí istí politici na ten šport teraz akosi pozabudli.
Odhliadnuc od toho, že ešte stále som poloprofesionálny športovec, túto petíciu by som podporil aj keby tomu tak nebolo.
Pretože ako píše autor petície, nelogické a neopodstatnené obmedzenia ubližujú a segregujú hlavne tých, ktorí si to vôbec nezaslúžia, naše deti.
A aj keď sa štátny tajomník MŠVVaŠ SR Ivan Husár hlúpo domnieva, že sme svoje talenty minuli na 400 rokov dopredu a že teda sa už našim talentom netreba venovať (jeho post nájdete nižšie pod textom), ja by som si mu dovolil oponovať, pretože talent bez vedenia a tréningu ešte z nikoho majstra sveta neurobil. Talent sa musí rozvíjať, zdokonaľovať a rodičov talentovaných detí to nestojí len mnoho úsilia a času, ale aj nemalé finančné prostriedky.
 Preto Vás prosím, podporte našich športovcov, naše talenty, nech za 5, 10 či 15 rokov môžeme znova hrdo stáť pri našej vlajke a vedieť, že sme za ten či onen športový úspech aspoň zabojovali.
Ďakujem!
Sľubovaný prepis postu  Ivana Husára:
Pre mňa slovo talent znamená športovec, akými sú napríklad
Sagan, Vlhová, Hamšík či Gáborík.
Takýto talent sa v malej krajine ako Slovensko rodí raz za sto rokov.
Preto mi dovoľte vyjadriť nesúhlas s tvrdením, že sme (naším prístupom k športovaniu detí počas pandémie)
prišli o „dve generácie mladých talentov“.
Nechajte nás športovať!
PETICIE.COM
Nechajte nás športovať!
Petícia – Nechajte nás športovať ! Vážené poslankyne, vážení poslanci Národnej rady Slovenskej rep

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies