Nedeľník z politických diskusií 07/22

Komu v nedeľných diskusiách chýbalo meno predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho, tak ten si prišiel na svoje. Pellegrini diskutoval v televíznych debatách a rovno s dvomi predstaviteľmi SaS najskôr s nominantkou, ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou o je fiasku so súdnou mapou a neskôr s predsedom SaS Richardom Sulíkom o zdražovaní. V prostrednej nedeľnej diskusii sa György Gyimesi z OĽaNO stretol s Erikom Tomášom za Hlas, ktorých témou bola opäť (ne)reforma justície, zdražovanie, ale aj odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca.

SÚDNA MAPA AJ CEZ MŔTVOLY, KOLÍKOVÁ VYŤAHUJE TZV. PRÍLEPOK

Jednoduchá Mária aj po niekoľkých dňoch od fiaska so súdnou mapou tvrdí, že Slovensko ju potrebuje. Kolíkovej nevadí, že s ňou nesúhlasil ani parlament, ktorý doteraz fungoval ako automat na želania vlády, ona je definitívne presvedčená o svojej neomylnosti. Čo čakať od ženy bez kože na tvári, ktorá sa ako jediná mimo blázna z Trnavy, postaví na obranu Mikulca, v ktorého rezorte prebieha nielen vojna policajtov, ale aj machinácie s trestnými konaniami a reči o kopancoch do ženy. Dôkaz toho, že Kolíkovej zachutila moc, ktorá jej, ale žiadny rešpekt nepriniesla, len možnosť pomsty.

Mária, ktorá podľa ďalšie podvodníka z vlády podvod spáchala, oznámila, že súdnu mapu sa bude snažiť pretlačiť cez zákon, ktorý jej v parlamente prešiel. Nevadí, že o tom návrhu nemožno pol roka hlasovať! V koalícií neexistuje zákon, paragraf alebo pravidlo, ktoré by sa nedalo ohnúť cez koleno a prispôsobiť si ho, tentokrát je recept primitívny, Kolíkovej zadok a sen má zachrániť tzv. prílepok. Pellegriniho “držíte sa stoličky zubami nechtami” je volaním do hory, po ktorom nasleduje len ozvena. Kolíková dôvod na odstúpenie nevidí, ona vie najlepšie čo treba. Niet divu, že po nezískaní kľúčov strany Za ľudí skončila jednoduchá Mária v SaS, tam majú pseudo-odborníci patent na rozum všetci.

SULÍK NAMIESTO RIEŠENÍ UKAZUJE PRSTOM

Sulík tiež v diskusii s Pellegrinim ukázal, že vie všetko najlepšie. Za infláciu môže guvernér NBS Peter Kažimír a Európska centrálna banka, ktorá umožnila aj vláde idiotov lacno si požičiavať, aby štátny dlh vyskočil na takmer 63%. Domácnosti si zvyšovanie energií v tomto roku zaručene nevšimnú, čo zdvihlo zo stoličky aj Michala Kovačiča, ktorému vraj o 15 eur zvýšili preddavky na elektrinu. Sulík tvrdí, že neexistuje lebo od roku 2023 do 2024 budú mať Slováci garantovanú cenu elektriny. “Nič”, znie Sulíkova odpoveď na Pellegriniho otázku “čo urobili pre Slovákov na tento rok?”, vraj sa podarila regulácia cien plynu bytom s vlastnou kotolňou, to je všetko. Šéf pseudo-odborníkov zabudol, že Slovákom dal cennú radu, a to v podobe odšróbovania žiaroviek v domácnostiach…

Konflikt na Ukrajine je aj v tomto týždni väčší na Slovensku ako na samotno východe ukrajinskej hranice. Podľa Sulíka na vláde prijali v utajení určité kroky v prípade vojnového konfliktu. Slepá dôvera v spojenca pokračuje, a to napriek tomu, že služby pod vedením senilno-debilného deda očakávali vojnu už pred štyrmi dňami. Nevadí USA potrebujú vojnu, tak si ju zatiaľ aspoň vymýšľajú. Pellegrini ako väčšina Slovenska nevidí dôvod na príchod vojakov NATO na naše územie, ktorých príchod už stihol zmeniť charakter a neprídu chrániť hranice, ale pomáhať s kybernetickou bezpečnosťou.

GYIMESIHO DOKONALÁ UKÁŽKA MENTÁLNEHO SVETA OĽANO

Oni v OĽaNO sú všetci do jedného rovnakí, a teda mimoriadne hlúpi. Gyimesi síce očakáva, že koaliční lídri oznámia opatrenia voči zdražovaniu, čo Sulík nepotvrdil, ale pomoc štátu v čase pandémie argumentuje “vysokým” číslom HDP, a to presne podľa vzoru “Matovič” od základu slova plagiátor. HDP je azda jediné číslo, s ktorým sa môžu títo dilentanti pochváliť, ale zároveň nikdy nepochopia, že HDP nemá absolútne nič spoločné so životnou úrovňou alebo nebodaj s riešením zdražovania

“Nikdy sme nepovedali, že súdna mapa neprejde,” dušuje sa Gyimesi, ktorý Kolíkovej vyčíta aroganciu a neschopnosť rokovať. V koalícii podľa všetkého počítajú s Kolíkovej prílepkom, ktorý v snahe zachrániť pol miliardy eur “nedobrovoľne” podporí väčšina hlasovacích automatov. Náznaky “prílepku” kritizuje aj Tomáš, ktorý tvrdí, že reformu robí Kolíková sama pre seba.

Mentálny svet sekty OĽaNO zdieľajú všetci jej členovia, čo potvrdil aj Gyimesi, ktorý nevidí dôvod na odvolanie Mikulca. To, že v sekte okolo Matoviča nemožno nájsť čo i len náznak zdravého rozumu nedokazuje len oddanosť “našim ľuďom”, ale aj pocit dokonalosti, neohroziteľnosti a nenahraditeľnosti. Gyimesi posunul v diskusii s Tomášom latku ešte vyššie, keď spochybnil pre Slovenskú republiku nedotknuteľné Benešove dekréty. Tento mentálny svet a IQ “nula celých nula” matovičovcov začína byť pre Slovensko mimoriadne nebezpečný.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies