Nevidiaceho Ruska predviedli na súd k rozhodnutí o väzbe, Šanta hovorí o relativite zranenia

Pavla R. policajti na súd priviedli s oboma očami prelepenými. Ten pre médiá skonštatoval, že v takomto stave „utečie do Afriky“.

Návrh na jeho vzatie do väzby prokurátor Šanta navrhoval už pred utorňajším verejným zasadnutím

Pavol R. sa v utorok 15. decembra nedostavil na verejné zasadnutie, na ktorom mal Najvyšší súd SR rozhodovať o odvolaniach v kauze miliónových zmeniek.

Ako dnes Šanta uviedol pre médiá pri príchode na NS SR, ktorý má o väzbe rozhodovať, dôvodom boli podozrenia z úteku obžalovaného. Šanta zároveň hovoril o „relativite“ zranení Pavla R. „Konštatovanie lekárov o nemožnosti zúčastniť sa na pojednávaní som nikde nenašiel,“ povedal prokurátor.

Pavol R. sa v utorok 15. decembra nedostavil na verejné zasadnutie, na ktorom mal NS SR rozhodovať o odvolaniach v kauze miliónových zmeniek. Súdu totiž poslal ospravedlnenie s tým, že ho deň predtým pri behu neznámy páchateľ polial kyselinou. Polícia vo veci začala trestné konanie, prokurátor Šanta ako aj právni zástupcovia spoločnosti Markíza Slovakia však jeho neschopnosť účasti na zasadnutí spochybnili. Súd nakoniec verejné zasadnutie odročil na 12. a 13. januára.

Bývalého riaditeľa Markízy spolu s podnikateľom Marianom K. Špecializovaný trestný súd vo februári tohto roku uznal za vinných z falšovania zmeniek, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní domáhal Marian K. Obom zároveň uložil tresty 19 rokov väzenia.

Pavol Rusko, ktorý pri útoku neznámou chemickou látkou stratil zrak, bol včera zatknutý

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies