Pavol Rusko, ktorý pri útoku neznámou chemickou látkou stratil zrak, bol včera zatknutý

Deň pred pojednávaním na Najvyššom súde Slovenskej republiky vo veci údajného falšovania zmeniek, 14 decembra 2020 vo večerných hodinách došlo k napadnutiu obžalovaného Pavla Ruska.

Neznáma chemická látka, ktorú útočník použil pri napadnutí spôsobila Pavlovi Ruskovi stratu zraku a rozleptanie nosových dutín. Bezprostredne po útoku bol Pavol Rusko ošetrený na očnom oddelení a následne prepustený v skorých ranných hodinách do domáceho ošetrenia.

Zaujímavosťou je, že lekár, ktorý Pavla Ruska ošetroval uviedol, že Pavol Rusko nespolupracoval – pálivá bolesť Ruskovi bránila v riadnom otvorení očí. Hoci chemická látka, ktorou bol napadnutý nebola identifikovaná, a vlastne jej silný zápach sa šíril až po tom ako prišla do kontaktu s vodou, bol prepustený do domáceho ošetrenia.

Včera na pojednávaní žiadal právny zástupca poškodených Daniel Lipšic a prokurátor JUDr. Šanta aby súd vydal zatykač a vzal Pavla Ruska pre marenie konania do väzby.

Pavol Rusko sa nedostavil na pojednávanie v kauze zmenky

Po pojednávaní polícia v Senci predvolala rodinnú priateľku, ktorá mu po útoku poskytovala pomoc a manželov Ruskovcov na výsluch.

Niekoľko hodín po pojednávaní,  na základe zatykača bol Pavol Rusko, ktorému útok privodil slepotu a rozleptanie nosových dutín,  približne o 16.30 hod. zatknutý.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies