Novinár denníka Sme častoval pomocného biskupa Jozefa Haľka vulgárnymi nadávkami

Patrí slovo k…t do úst novinára? Dnes je to katolícky kňaz, kto to bude zajtra?

Priatelia, mnohí ma poznáte ako človeka, ktorý si nedá servítku pred ústa a sú okamihy, kedy použijem aj tvrdé slová – no hlavne vtedy, keď cítim nespravodlivosť zo strany vládnych predstaviteľov a úprimne chcem ochrániť ľudí, na ktorých kompetentní zabúdajú, ktorých potrebujú len pri voľbách…

Neviem či ste zachytili vyjadrenie dvoch novinárov zo SME, ako vulgárne a nepekne očiernili speváčku Simu Martausovú. Bolo naozaj nechutné čítať ich hnusné a vulgárne osočovanie ženy – ako ju treba zašiť, aby takáto žena nerodila potomkov – odporné!

 

 

 

Rado Ondřejíček na Facebooku opäť vulgárne urážal kresťanov

Pohár mojej trpezlivosti pretiekol, keď jeden z týchto “pánov” si dovolil zaútočiť na cirkevného hodnostára, pomocného biskupa Jozefa Haľka a častovať ho vulgárnymi nadávkami. To akože takéto primitívne vyjadrenia schvaľujú novinári SME, teda média, pod ktorým vystupujú? Naozaj žijeme dobu, že keď si hocikto sadne k počítaču a napíše čokoľvek, sa z neho obratom stáva akreditovaný novinár? Novinár s možnosťou nie informovať o politike, ale hnusne a vulgárne urážať kohokoľvek, kto mu nie je práve v danom momente sympatický?

Áno, úprimne priznávam, že som chlap, ktorý si kvalitne ponadáva nielen keď si kladivom drbnem po prste, ale aj keď napríklad v nedeľu pozerám politické diskusie… Ale nikdy, nikdy v živote by som si nedovolil verejne, alebo prostredníctvom sociálnych sietí niekoho nejakého politika, alebo hocikoho vulgárne a nevyberanými nadávkami osočovať! Som za to, že všetko má svoje hranice – a k tomu vediem aj svoje deti.

Preto sa ešte raz pýtam kompetentných z denníka SME, ktorí určite sú taktiež rodičmi – či je normálne a z ich pohľadu akceptovateľné, aby takýto „novinári“ si mohli písať vulgarizmy na hocikoho? To jedno či je to známa speváčka, alebo cirkevný hodnostár – dnes predstavitel katolickej, zajtra to bude zástupca židovskej a potom moslimskej komunity?!?

Nikto, skutočne nikto si nezaslúži, aby ho niekto verejne označoval nevyberaným vulgárnym slovníkom len za to, že si povie svoj názor!

Život na Slovensku pri súčasnej vláde naozaj nie je jednoduchý a preto som presvedčený, že podnecovať nenávisť medzi ľuďmi zo strany novinárov nielen že nie je správne, ale je aj mimoriadne nebezpečné!!! To, že to robia politici, ktorí si neuvedomujú dôsledky, resp. uvedomujú, ale robia to len za cenu preferencií je úbohé. Preto si myslím, že práve médiá by mali byť na strane ľudí a mali by to byť práve médiá, ktoré by mali celú situáciu ukľudňovať a nie podnecovať ľudí k ešte väčšej nenávisti.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies